sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Kiermasz dla WOŚP w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Kiermasz dla WOŚP w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku
 

W akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oprócz indywidualnych osób włączają się coraz częściej placówki. Już po raz dziesiąty do akcji przyłączyło się także Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku. Zarówno dzieci jak i wychowawcy włożyli wiele pracy, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz potrzebujących.

W dniu 10 stycznia przeprowadzono działania w wyniku, których zebrano ponad 400 zł.  Już od pierwszej klasy uczniowie gimnazjum wdrażani są we wszelkiego rodzaju działania dotyczące akcji prowadzonej na terenie szkoły. Potem to właśnie oni przejmują pieczę i udzielają informacji młodszym kolegom. Przed rozpoczęciem zbiórki pieniędzy na terenie placówki rozwieszone zostały plakaty nawołujące do niezabierania 10  stycznia do szkoły drugiego śniadania. W zamian za to proszono o zakupienie specjalnie przygotowanych na tę okazję pyszności, które nabyć można było na korytarzach Gimnazjum na „Kiermaszu pyszności”.  Uczniowie każdej klasy z wielkim sercem uszykowali smakołyki takie jak sałatki owocowe, ciasta, kanapki, koreczki oraz koktajle.

reklama

Wspaniałymi zdolnościami kulinarnymi popisali się również nauczyciele. Nauczyciel matematyki, Stanisław Frątczak, jak co roku poczęstował chętnych fasolką po bretońsku, której był naprawdę spory sagan. – Na to danie wszyscy, zarówno nauczyciele jak i uczniowie czekali z niecierpliwością. Jest naprawdę pyszne! Podczas jednej przerwy potrafimy zjeść ponad dziewięć litrów - śmieje się nauczycielka chemii, Ewa Perlińska. Właśnie wraz z panią Ewa, Aleksandra Szafarz, główny koordynator organizuje całą akcję od samego początku jej trwania. Współorganizatorem  rokrocznie jest Samorząd Uczniowski. Całe przygotowane jedzenie zostało sprzedane, a pieniądze przesłane zostaną do głównego organizatora WOŚP, Jurka Owsiaka.

Właśnie takie inicjatywy sprawiają, że ludziom udzielona zostaje tak niezbędna pomoc. Mamy nadzieję, że dopóki organizowana będzie akcja WOŚP Gimnazjum nr 2 również będzie działać, przyczyniając się tym samym do poprawy sytuacji dzieci z terenu całej Polski.

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Podziękowania dla wszystkich wspierających 28...

Podziękowania dla wszystkich wspierających 28 finał...

27 lt.

"Dobro powraca" do Automobil Klub Turek. Klubowicze...

18 st.
Strzelali gole dla chorych dzieci czyli...

Strzelali gole dla chorych dzieci czyli charytatywny...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama