piątek 30 lipca 2021

Julity, Ludmiły, Zdobysława

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Radny Borowski martwi się o zbyt małe otwory

Radny Borowski martwi się o zbyt małe otwory - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Na ostatniej sesji RM, radny Paweł Borowski interpelował w sprawie zbyt małych otworów w „żółtych” kontenerach na śmieci. Radny słusznie zauważył, że jeżeli próbuje się wyrzucić większy przedmiot niż butelka, to jest to znacznie utrudnione (jeśli nie niemożliwe).

Podobnym problemem redakcja zajmowała się już w lipcu. Wtedy to na początku tzw. śmieciowej rewolucji jeden z naszych czytelników zauważył, że funkcjonalność koszy (tzw. kontenerów "kratkowych") pozostawia wiele do życzenia: - Problem z nim jest taki, że otwór w tym „kontenerze” jest tak mały, że nie jestem w stanie wyrzucić niewielkiego worka wypełnionego odpowiednio posortowanymi odpadkami. Problem jest również z do połowy wypełnionym workiem. Dopiero upychając śmieci na siłę, jestem w stanie wyrzucić śmieci – pisał czytelnik.

reklama

Teraz temat dotyczy żółtych kontenerów z otworami o stosunkowo niewielkiej średnicy. Uniemożliwia to często wyrzucenie odpowiedniego odpadu, którego często nie można zgnieść. Ostatnim razem otrzymaliśmy szybką poradę od rzecznika PGKiM, doradcy burmistrza Łukasza Maciejewskiego (Patrz: Po co nam kontenery z uchem igielnym?).

Co tym razem poradzi nam Maciejewski?

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama