piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sprostowanie artykułu: Nie każde schody prowadzą do nieba...

Sprostowanie artykułu: Nie każde schody prowadzą do nieba...  - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku jako Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej Kaliska 56 informuje, że artykuł pt. „Nie każde schody prowadzą do nieba… od roku walczą o remont” umieszczony na Państwa stronie internetowej oparty jest na relacji jednej osoby skonfliktowanej z pozostałymi współwłaścicielami. Na samym wstępie pragniemy podnieść, że o zakresie przeprowadzanych remontów decydują współwłaściciele nieruchomości a nie Zarządca.

Nie ma znaczenia, że w planach gospodarczych Wspólnoty Mieszkaniowej Kaliska 56 od kilku lat Zarządca proponuje remont dotyczący budowy chodników, schodów, wymiany drzwi, okien, modernizację instalacji oraz robót malarskich i dekarskich.
Współwłaściciele przedstawioną  propozycję traktują wybiórczo przyjmując do planu tylko te pozycje o niskim nakładzie finansowym.

reklama

Wpłaty na fundusz remontowy na tym budynku wynoszą 0,60 zł/m2 powierzchni użytkowej i właśnie z tych funduszy prowadzone są remonty.

Niskie wpływy na fundusz remontowy ograniczają możliwość remontu lub wydłużają je w czasie.
Powołując się na prawo spółdzielcze , autor artykułu pomylił ustawy, bowiem w analizowanym przypadku  ogół właścicieli wchodzących w skład nieruchomości Kaliska 56 tworzy Wspólnotę Mieszkaniową i podlega ustawie o własności lokali oraz kodeksu cywilnego rozdział o współwłasności.

Zgodnie z przytoczonymi ustawami - co ponownie podkreślamy - o zakresie prac remontowych w ramach planu gospodarczego Wspólnoty Mieszkaniowej decydują współwłaściciele nieruchomości a nie Spółka.

reklama

Wydaje się nam, że nie taka powinna być rola regionalnego portalu.  Sądzimy, że od portalu należało by się spodziewać raczej łagodzenia sąsiedzkich stosunków oraz dogłębnego spojrzenia w funkcjonowanie takiego podmiotu gospodarczego, jakim jest Wspólnota Mieszkaniowa.

Nadesłał Zdzisław Parada

Podobne artykuły

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama