poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Bezpłatny angielski dla każdego

Bezpłatny angielski dla każdego - Foto: sxc.hu / Stephen Tainton
Foto: sxc.hu / Stephen Tainton 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zaprasza na bezpłatny e-learningowy kurs języka angielskiego funenglish.pl i angielski123.pl. Z kursu korzysta się samodzielnie – potrzebny jest tylko komputer z dostępem do Internetu.

Kurs funenglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Łączy naukę z zabawą - dzięki czemu dzieci szybko zdobywają kolejne umiejętności językowe. Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym.

reklama

Z kolei kurs angielski123.pl składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje i przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i dorosłych. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Każdy, kto ukończy kurs, będzie potrafił porozumiewać się w języku angielskim w sposób komunikatywny, a w przypadku poprawnego wykonania ponad 80% treści kursu, otrzyma certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursów dzięki udziałowi w projektach „FunEnglish
w bibliotece” i  „Angielski 123 w bibliotece”. Do tej pory (podczas poprzedniej edycji projektu funenglish) w bibliotece w Turku z kursu skorzystało 46 dzieci. To wspaniała forma ćwiczenia i utrwalania zdobytej wiedzy poprzez zabawę.

Projekt „FunEnglish w bibliotece” oraz „Angielski 123 w bibliotece” są prowadzone przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

reklama

Dzieci – zapisy od marca 2014 r.
Młodzież i dorośli – bez wcześniejszych zapisów.

‹Informacji na temat kursu komputerowego funenglish.pl udziela:

Emilia Kaźmierczak – Piwnica Talentów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku
tel. 63 278 51 34 w.19, e-mail: czyt.dla.dzieci@mipbp.turek.net.pl

Informacji na temat kursu komputerowego angielski123.pl udziela:

Agnieszka Tomczyk, Ewelina Derucka – Czytelnia Książek i Czasopism Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku
tel. 63 278 51 34 w.15, e-mail: czyt.dla.doroslych@mipbp.turek.net.pl

Anita Nawrot – Pracownia Komputerowa i Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku
tel. 63 278 51 34 w.16, e-mail: biblioteka@turek.net.pl

materiał prasowy

Podobne artykuły

Pochwal się domową biblioteczką i zgarnij nagrodę

Pochwal się domową biblioteczką i zgarnij nagrodę

z wczoraj
Szkoleniowcy z KSiSW na zgrupowaniu w...

Szkoleniowcy z KSiSW na zgrupowaniu w Europejskim...

16 mrz.
W turkowskiej bibliotece nauczysz się...

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama