niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piszesz wiersze? Weź udział w konkursie!

Piszesz wiersze? Weź udział w konkursie!
 

Jeszcze przez dwa tygodnie, do 21 marca,  można przesyłać zestawy wierszy na Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka, który od piętnastu już lat organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku. W tym roku inspiracją dla poetów jest hasło „Kropla wieczności waży więcej niż całe morze czasu.”

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu literacko-kulturalnym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Poetyckie zmagania, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych poetów, z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników. Choć początki konkursu były skromne, każda kolejna edycja nabierała coraz większego rozmachu. I tak w roku ubiegłym o miano najlepszych poetów walczyło aż 166 osób z całej Polski.

reklama

W tym roku, aby do udziału w Konkursie zachęcić przedstawicieli turkowskiego środowiska literackiego, organizatorzy wprowadzili dodatkową kategorię – Lokalny Poeta. Dzięki takiemu rozwiązaniu szansę na atrakcyjną nagrodę ma każdy mieszkaniec Turku i powiatu tureckiego, który zdecyduje się wystartować w poetyckich zmaganiach. Dodatkowa nagroda przewidziana jest także dla młodych poetów do 18  roku życia.

Termin nadsyłania prac (adres: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Dworcowa 5, 62-700 Turek) upływa 21 marca – decyduje data stempla pocztowego. Zestawy wierszy można dostarczyć także osobiście do turkowksiej książnicy)

Szczegółowy regulamin konkursu

Podobne artykuły

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

10 sierp.
Letnia Szkółka Robotyki w bibliotece miejskiej

Letnia Szkółka Robotyki w bibliotece miejskiej

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama