sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

W siedzibie OSP powstanie przedszkole

W siedzibie OSP powstanie przedszkole - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W sobotę 8 marca odbyło się Walne Zgromadzenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Podczas spotkania druhowie podsumowali ubiegły rok, a także poczynili pewne plany na rok 2014. Istotną częścią obrad było zagospodarowanie budynku , który do niedawna OSP dzieliła z Państwową Strażą Pożarną. Powstanie tam m.in. przedszkole.

Jednostka OSP w Turku została sama po odejściu PSP - druhowie muszą więc znaleźć sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni, ponieważ koszty utrzymania są zbyt duże, by zastęp mógł udźwignąć go samodzielnie – planowane jest przysposobienie kilku pomieszczeń w części „A” na przedszkole na warunkach wynajmu. Budynek „B” obecnie jest już zagospodarowany na zasadach wynajmu, zaś piętro w budynku „C” druhowie przekazali na Środowiskowy Dom Samopomocy. Do budynku przy ul. 3 Maja przeniesie się także Biuro Senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego oraz siedziba Towarzystwa Samorządowego.

reklama

Wszystko po to, by zmniejszyć koszty eksploatacyjne, które rocznie wynoszą ok. 120 tys. zł. Przy konieczności samodzielnego utrzymania budynku problemy finansowe OSP rozpoczęłyby się już w lipcu. Ogólny budżet straży na ten rok wynosi 155 tys. zł, planowane wydatki liczone są w kwocie 155 415,00 zł. OSP otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta na kwotę 47 tys. zł, z czego 40 tys. zł przeznaczone zostanie na potrzeby strażaków, pozostałe 7 tys. zł na działanie orkiestry.

Wyrażono także nadzieję na powołanie Sekcji Ratownictwa Wodnego. Zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej rozrastają się w dość szybkim tempie – w roku ubiegłym w jej szeregi wstąpiło aż 56 osób, w tym dwie panie, zwiększając tym samym ilość druhów i druhen do 205 osób. W pierwszych miesiącach tego roku przyjęto już 35 nowych członków. Warto więc, by mieli jak najlepsze warunki, pracując w końcu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

ma

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie...

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie wozy...

30 kw.
Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w...

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie

27 lt.
Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek...

Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP KSRG

10 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama