niedziela 05 lipca 2020

Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

reklama

Pasja według uczniów Ogólniaka

Pasja według uczniów Ogólniaka - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj po mszy świętej o godz. 13:00, transept w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku stał się sceną, na której ukazano ostatnie chwile Jezusa Chrystusa.

Ostatnie chwile z życia Jezusa Chrystusa odegrali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. W tym roku nad całościami prac czuwała uczennica Michalina Koral, która zastąpiła ubiegłorocznego reżysera misterium, Piotra Dzwoniarka. Opiekunem grupy była pani Agnieszka Łapka.

reklama

- To największe widowisko zorganizowane w ostatnim czasie w naszym powiecie. Monumentalna inscenizacja przygotowywana jest przez blisko stuosobowy zespół składający się z pięćdziesięciu aktorów, chórzystów oraz czteroosobową, grupę muzyczną, wzbogacającą Misterium grą na pianinie oraz skrzypcach, a także solowym śpiewem - czytamy w ulotce promującej tegoroczne Misterium.

Prapremiera Misterium odbyła się 24 marca w Miejskim Domu Kultury w Turku. Przedstawienie można było oglądać również w Parafii Św. Mikołaja w Brudzewie w dniu 25 marca. Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć Pasji, mogą to zrobić jeszcze w dniu 4 kwietnia, o godz. 17:00 w w Parafii Św. Barbary w Turku.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski...

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski Kościół?

24 maj.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Kolory zła. Czerwień", czyli...

18 mrz.
Czas na ksiażkę: Julia Szlucha i

Czas na ksiażkę: Julia Szlucha i "Małe kobietki"

13 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama