Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podjęli z Antosikiem walkę w klatce

Podjęli z Antosikiem walkę w klatce
 

Jak sugeruje Romuald Antosik - wiceprezes LPS-u - pewne osoby podjęły z nim walkę w klatce, stosując kiepskie i niedozwolone chwyty. Czyżby ktoś chciał Romualdowi Antosikowi "nakłaść po gębie", założyć dźwignię na staw czy też poddać go przez duszenie niczym na gali KSW? Nic z tych rzeczy - chodzi o hojne dostarczenie do klatki bloku, w którym mieszka Antosik, najnowszego numeru dwutygodnika INFO, w którym z pierwszej strony starszy tytuł mówiący, iż LPS chce podwójnie opodatkować część turkowian. – Nie zgadzamy się jako LPS na takie wydatkowanie pieniędzy mieszkańców na pisemka propagandowe, które mają za cel ukazanie z jednej strony fantastycznej sytuacji w mieście, z drugiej strony dokopanie radnym, którzy mają inny punkt widzenia od władz miasta – pomstował Romuald Antosik.

O tym, że rosnący w siłę LPS staje się obiektem coraz to nowszych ataków mówiono podczas piątkowej konferencji prasowej. Przykład podał Romuald Antosik wskazując, iż w ostatnim numerze dwutygodnika INFO pojawił się tekst zatytułowany „LPS chce podwójnego podatku dla tysięcy turkowian”. – Jest to ewidentna manipulacja, mająca na celu podważenie naszej wiarygodności i sympatii w oczach mieszkańców – mówił Romuald Antosik zaznaczając, że LPS nie opowiada się za podnoszeniem podatków, ale staje przecież po stronie mieszkańców.

reklama

–  Ten artykuł zawiera przekłamania i wprowadza czytelników w błąd. No nie powinno się tak robić. Nie mam mowy o żadnym podwójnym opodatkowaniu. Każdy kto wytwarza odpady powinien za nie płacić, tak jak mieszkańcy bloków czy domków jednorodzinnych. (…) Chcemy tylko uszczelnić system, co może przynieść korzyści mieszkańcom. Czy to źle?  – mówił Romuald Antosik, widzący nadzieję na zmniejszenie opłat poprzez  tzw. uszczelnienie systemu śmieciowego i włączenie do tegoż systemu nieruchomości niezamieszkałych,

Wiceprezes LPS nie mógł zrozumieć, dlaczego autor artykułu zamieszczonego w INFO lekceważąco podszedł do tematu walki o obniżenie wysokości stawek za śmieci: – Autor tego artykułu napisał od razu, że jak to by było np. 20 groszy mniej, to czteroosobowa rodzina zaoszczędzi rocznie 9,60 złotych. Łatwo się mówi o czyichś pieniądzach, że to niby jest niedużo. Czemu są zrobione wyliczenia akurat na 20 gorszy? Przy 2 złotych już pan Maciejewski nie pokusił się o wyliczenia, jakie to mogą być zyski. Pokazuję, w jaki sposób to można taką manipulację uprawiać. Czemu pan Maciejewski nie wyliczył, że chcieliśmy naszym projektem uchwały obniżyć opłatę śmieciową o 5 złotych? 

Romuald Antosik stwierdził wprost, iż dla niego dwutygodnik INFO nie jest tytułem bezpłatnym: – Umówmy się tak - ja uwierzę, że ten dwutygodnik jest niefinansowany z budżetu miasta, jeśli przez pół roku redaktor naczelny Maciejewski nie weźmie ani jednej złotówki, jeśli pan burmistrz nie da ani jednego ogłoszenia w tej gazetce i przez pół roku będzie się ona ukazywała. (…) Czy burmistrza naprawdę nie interesuje, co jest wypisywane w gazecie przez autora, który jest również doradcą pana burmistrza? Przynajmniej do tej pory tak się tytułował i z tego co wiem, ma również jakieś zlecenie w Urzędzie Miasta.

AW

2
3

Podobne artykuły

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!....

Wideo: Skaterzy z Turku mają gdzie pojeździć!. Długo...

2 paźd.
Turek ponownie na asfaltowej fali. Widowiskowe...

Turek ponownie na asfaltowej fali. Widowiskowe...

1 paźd.
Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama