Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Już dziś: Pewna historia wyzysku i wyścigu szczurów

Już dziś: Pewna historia wyzysku i wyścigu szczurów - foto: spoldzielnia.art.pl / Mariusz Strzelczyk
foto: spoldzielnia.art.pl / Mariusz Strzelczyk 

Zbliżające się święta majowe będą dobrym czasem na dyskusję o stanie polskiego społeczeństwa. Tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 25-lecie przemian systemowych w naszym kraju. W Turku dyskusja nabierze również charakteru artystycznego, gdyż poza obchodami Święta Pracy, 3 maja będziemy mieli szanse zobaczyć spektakl „Dywidenda”.

Kryzys odbił się nie tylko na portfelach obywateli, ale przede wszystkim na ich psychice. Ludzie stracili zaufanie do własnych rządów, wielkich korporacji i niezrozumiałych instrumentów finansowych. Kryzys obnażył słabość więzi międzyludzkich. Dostrzegli to również artyści.

reklama

Podczas tegorocznych Turkowskich Prezentacji Teatrów Ulicznych „Turkostrada”, głównym wydarzeniem artystycznym będzie spektakl „Dywidenda” w wykonaniu teatru FUZJA z Poznania. To uliczne przedstawienie utrzymane jest w konwencji gry losowej miejscami przypominającej „Monopoly”.

Jak zapowiadają aktorzy, jest to gra bez zasad, o wysokim poziomie ryzyka, podczas której liczy się przedsiębiorczość spryt i zdolność do poświęceń. - Ciosy poniżej pasa dozwolone. IM WIĘCEJ WALKI TYM WIĘCEJ ZYSKU. Pomoc konkurentowi surowo wzbroniona – czytamy w opisie spektaklu, który przypomina instrukcję do „planszówki”. Celem tej makabrycznej, ale jakże łudząco przypominającej nasze życie gry, jest eliminacja konkurencji i maksymalizacja zysku, czyli dotarcie na sam szczyt.

‹‹

reklama

„Dywidendę” w reżyserii Anny i Tomasza Rozmiańców będziemy mogli zobaczyć już 3 maja, o godz. 21.10, na parkingu Halą widowiskowo-sportową w Turku.

md

Już dziś: Pewna historia wyzysku i wyścigu szczurów

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.
Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17-09-2020
Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

04-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama