wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

W Miejskim Domu Kultury rozbrzmiały światowe hity

W Miejskim Domu Kultury rozbrzmiały światowe hity - Foto: ma
Foto: ma 

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Turku rozbrzmiała muzyka z repertuaru światowych gwiazd. Wszystko za sprawą 10. Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 30 wokalistów, którzy śpiewali w dowolnie wybranym przez siebie języku obcym.

Komisja w składzie: Beata Szczesiak, Beata Michalak – Górna oraz Izabela Mięksiak miała przed sobą trudne zadanie, ponieważ poziom wykonawców był bardzo wysoki a swoboda sceniczna niektórych z nich naprawdę wywierała spore wrażenie. Nagrodę Grand Prix przyznano Julii Kołodziejczyk z Konińskiego Domu Kultury, pozostałych oceniano w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

reklama

Wśród gimnazjalistów biorących udział w Festiwalu najlepsza okazała się być Aleksandra Kurcoba z Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie. II nagrodę otrzymała Sylwia Wadelska z Gimnazjum w Skulsku, zaraz za nią znalazła się Inga Dawicka, uczennica z Gimnazjum nr 1 w Turku. Przyznano także wyróżnienia, które powędrowały do Aleksandry Winiarskiej, Estery Graczyk i Justyny Wojtaszewskiej. Wszystkie trzy dziewczyny na co dzień uczą się w Gimnazjum nr 1 w Turku.

Dużym talentem wykazali się także uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, wśród których najlepszą wybrano Martynę Buciak z Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie. II nagrodę wywalczyli w duecie Patrycja Waliszek i Konrad Kowalczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, III nagrodę zaś Jury przyznało Karolinie Gorzejewskiej z Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Wyróżnienia otrzymali: Eliza Musialik z zespołem (Denis Stolarski, Kewin Stolarski, Bartosz Bugaj, Tomasz Wojaczyk) z Domu Kultury w Golinie, Sylwia Foryńska i Patrycja Olszewska z Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Nagroda na pewno jest satysfakcjonująca – zarówno Grand Prix, jak i pierwsze miejsca z obu kategorii oznaczają dla zwycięzców godzinne sesje nagraniowe w profesjonalnych warunkach, ufundowane przez studio nagrań My Voice ze Starego Miasta. W rolę konferansjera wcielił się uczeń Gimnazjum nr 1 w Turku, Michał Zieliński. Nie zabrakło także słodkości, by posilić się po występie – pączki dla wykonawców i Jury zapewniła Piekarnia Muchlin Marka Kozłowskiego.

ma

Podobne artykuły

Zakończył się kolejny projekt domu kultury....

Zakończył się kolejny projekt domu kultury. Park...

22 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama