czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Majówka z dala od domu? Jest w czym wybierać

Majówka z dala od domu? Jest w czym wybierać - Foto: sxc.hu / Aureliy Movila
Foto: sxc.hu / Aureliy Movila 

Nie satysfakcjonują Cię propozycje Majówki w powiecie? Może czas poszukać rozrywek gdzieś dalej! Dookoła nas sporo się dzieje, a powiaty kaliski, kolski i koniński zapraszają! Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy zestawienie tego, co będzie się działo.

Kierunek: Konin

1 maja, godz. 12.00, Park im. F. Chopina
Po tradycyjnym pochodzie ulicami miasta w Parku Miejskim im. F. Chopina (Stary Konin) odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski, obfitujący w liczne atrakcje. Na przybyłych czekają bezpłatne badania profilaktyczne, koncert orkiestry dętej, gry i zabawy dla dzieci, konkursy, występy wokalne, pokaz uczniów szkoły tańca „Fart”, pokazy szermierki, pokazy strażackie, a także grochówka – kto się skusi?

reklama

1 maja, godz. 14.30, Kramsk, amfiteatr
Mieszkańcy Kramska doszli do wniosku, że jubileusz 10 lat w UE godzien jest świętowania. Z tej okazji zorganizowano Eurofestyn pod hasłem „Powiat Koniński dla Europy”, podczas którego będzie można zobaczyć paradę w wykonaniu uczniów tamtejszej podstawówki, spróbować potraw europejskich przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, wziąć udział w konkursach z wiedzy o Europie, czy po prostu potańczyć. Nie zabraknie pokazów służb ratowniczych, konkursów i gier dla dzieci czy występów – na scenie zagości Kapela „Z Kopyta”.

3 maja, godz. 14.30, Żychlin
Zapraszamy na Święto Kwitnącej Jabłoni! Główną atrakcją wydarzenia będzie koncert Czerwonych Gitar, które zagrają o godz. 18.00 na Orliku. Nie zabraknie konkursów, degustacji potraw z różnych części Europy, rajdu rowerowego, konferencji dotyczącej polskich sadów (godz. 14.30) oraz tradycyjnej podczas majowego święta zabawy tanecznej.

1-4 maja, Ślesin
Coś dla fanów motoryzacji! W Ślesinie odbędzie się IX Ogólnopolski Zlot VW Polo. Na przybyłych czeka rodzinna atmosfera, piękne auta i masa atrakcji, jak konkursy w rzucie felgą lub oponą, przeciąganie auta po linie, turnieje sportowe czy ciekawe pokazy.

reklama

Kierunek: Koło

3 maja, godz. 16.30, Kłodawa
Ta targowisku miejskim w Kłodawie odbędzie się Muzyczne Euro Show w wykonaniu uczniów ze szkół z tamtejszej gminy. Koncert jest zorganizowany z okazji 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Po występach odbędzie tradycyjna zabawa.

3-4 maja, Koło/Kościelec/Dąbrowice Częściowe
Wolisz aktywne spędzanie wolnego czasu, najlepiej na dwóch kółkach? Świetnie! Przyjedź do Koła i weź udział w VII Kolarskim Wyścigu nad Wartą. W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się jazdy indywidualne na 10-kilometrowej trasie Kościelec-Dąbrowice Częściowe (godz. 15.00). Obowiązują wcześniejsze zapisy w Dąbrowicach od godz. 12.00 do godz. 14.00. Na drugi dzień kolarze zmierzą się z trasą o długości 65 km, od Koła do Babiaka i z powrotem. Zapisy w ratuszu miejskim w godzinach 8.00-10.00. Start o godz. 11.00. Sprawdź swoje możliwości!

Kierunek: Kalisz

1 maja, godz. 14.00, Kalisz Park Przyjaźni
Rada Miejska SLD zaprasza na Festyn Rodzinny, podczas którego nikt nie będzie narzekał na nudę! Wiele atrakcji czeka zwłaszcza na młodszych mieszkańców Kalisza, ale także starsi znajdą coś dla siebie. Gwiazdą wieczoru będzie Izabela Trojanowska, która zaśpiewa dla zgromadzonych. 

2 maja, godz. 17.30, Kalisz
Kaliszanie obchody Dnia Flagi RP uczczą VI Kaliskim Biegiem z Flagą, który wystartuje o godz. 17.30 (zapisy od godz. 16.30) spod Restauracji „Emilia”. Podczas akcji będą zbierane pieniądze na rzecz podopiecznych fundacji „Bread of Life”. Dystans wynosi 2800 m.

2 maja, godz. 17.00, Kalisz, dziedziniec UAM
Dla miłośników wysokiej sztuki Kalisz przygotował Majówkę z Filharmonią. Spektakle muzyczne na pewno przypadną do gustu fanom tego typu muzyki. W razie pogody impreza zostanie przeniesiona do holu uczelni.

3 maja, godz. 12.00, Kalisz, plac przed Teatrem im. W. Bogusławskiego
Kalisz oficjalnie otworzy nowy sezon turystyczny. Z tej okazji czeka na zgromadzonych wiele atrakcji: koncerty, konkursy z nagrodami, degustacja andrutów – tradycyjnego nad Prosną przysmaku. Dla miłośników przygód miasto przygotowało w ramach questu wycieczkę z jego twórcą, Piotrem Sobolewskim.

4 maja, godz. 10.00, Koźminek
Rynek pełen smaków i kultury oferuje nam Koźminek, gdzie będzie można podziwiać nie tylko odnowioną starówkę, ale i wszystkie atrakcje, których nie zabraknie w tym dniu. W bogatej ofercie znalazły się koncerty zespołów lokalnych, orkiestry dętej, gry i zabawy dla dzieci, konkursy czy degustacja pysznych, tradycyjnych dań. Zapraszamy!

ma

Podobne artykuły

Kulinarnie i kwietnie na Majówce Powiatu...

Kulinarnie i kwietnie na Majówce Powiatu Tureckiego...

14-05-2019
Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen...

Majówka Powiatu Tureckiego. Cały dzień pełen atrakcji

08-05-2019
Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3...

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja...

06-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama