wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

"Turkostrada" po raz 22 pokazała poziom

Foto: ma 

Niepogoda, deszcz i zimno nie są w stanie złamać prawdziwej sztuki – mimo niekorzystnych warunków cztery grupy teatralne z oddaniem zaprezentowały pięć różnych historii w ramach 22. Prezentacji Teatrów Ulicznych „Turkostrada”. Była dobra zabawa, poruszenie i znakomita gra aktorska.

Na samym początku Teatr Fuzja z Poznania pokazał najmłodszym miłośnikom teatru, że każdy może obudzić w sobie instynkt odkrywcy, bawiąc do łez nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Akademia Wyobraźni z Wrocławia odegrała piękną opowieść Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. „Dziad i Baba”, pełną mądrości i rodzimego folkloru. Bardzo pouczająca i na pewno na czasie była inscenizacja w wykonaniu Kliniki Lalek z Wolimierza „Cyrk bez przemocy” - ogromne zwierzaki robiły wrażenie. Dla rodziców może być to okazja do refleksji nad tym, czego uczą swoje pociechy poprzez wizyty w cyrku – życie spędzone w klatkach, na ciągłych tresurach, dla większości dzikich zwierząt jest po prostu męczarnią, dla większości z nas, niestety, dobrą zabawą.

reklama

Teatr Akt z Warszawy przeniósł zgromadzonych do świata podróży, jednak niewątpliwie wisienką na torcie było przedstawienie „Dywidenda”, także w wykonaniu aktorów z teatru Fuzja. Pierwsze cztery spektakle odbyły się na parkingu przed klubem „Barbórka”, ostatni zaś na parkingu Gimnazjum nr 2 w Turku. Pogoda w tym roku nie dopisała i być może to było przyczyną słabej frekwencji. Ci, którzy zrezygnowali z udziału mają jednak czego żałować, ponieważ wszystkie widowiska cechował wysoki poziom i zaangażowanie aktorów, którzy wykazali się nie dala determinacją i kunsztem aktorskim.

W Turku nie istnieje teatr, „Turkostrada” jest więc jedną z nielicznych okazji, gdy możemy obcować ze sztuką tego rodzaju. Mamy nadzieję, że za rok będzie i więcej słońca, i więcej zainteresowanej publiczności.

ma

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co...

Wystartowały wakacje 2020 w mieście. Na co warto się...

8 lip.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama