czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Dzieci uczciły pamięć Jana Pawła II

Dzieci uczciły pamięć Jana Pawła II - Foto: ma
Foto: ma 

Jan Paweł II był niezwykłym i wyjątkowym człowiekiem, znanym ze swojej miłości do ludzi oraz częstych podróży, by być bliżej nich. Szczególną sympatią darzył dzieci, w których widział przyszłość narodu, istoty wesołe i niewinne. Kanonizacja Ojca Świętego stała się okazją do zapoznania najmłodszych z jego życiem poprzez zabawę – wczoraj w Miejskim Domu Kultury oficjalnie zakończono konkurs plastyczny ph. „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci”.

Niestety, nie każda z naszych pociech z racji młodego wieku pamięta Ojca Świętego. Jaki był? Czy to tylko odległa postać znana ze zdjęć i szklanego ekranu? Dzięki prezentacjom multimedialnym i archiwalnym nagraniom wyświetlanym podczas wydarzenia, dzieci oraz ich rodzice mogli przekonać się, że Karol Wojtyła był przede wszystkim zwykłym człowiekiem o wielkim sercu i dużym poczuciu humoru.

reklama

Na finał konkursu plastycznego licznie przybyli rodzice wraz z małymi artystami. Czekały na nich nie tylko pyszne kremówki, ale także czytanie bajek i koncert zespołu działającego przy Parafii św. Barbary w Turku „Razem zajdziemy wysoko”. Maluchy chętnie włączyły się nie tylko w śpiewanie, ale również w pokazywanie gestami treści utworów. Nie zabrakło nauki najbardziej znanej piosenki związanej z Janem Pawłem II, czyli „Barki”.

Nagrodzono 24 prace, które zajęły równorzędne miejsca. Laureaci otrzymali dyplomy, kolorowe piłki i słodkie upominki. Na koniec wszyscy uczestnicy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Wydarzeniu towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera, a także wzruszenie wywołane przez poczucie tęsknoty za mądrością i życzliwością Jana Pawła II.

ma

Podobne artykuły

Zakończył się kolejny projekt domu kultury....

Zakończył się kolejny projekt domu kultury. Park...

22 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama