czwartek 02 kwietnia 2020

Franciszka, Malwiny, Władysława

reklama

W Muzeum Miasta Turku rozdali "Izabelle 2013"

W Muzeum Miasta Turku rozdali
Foto: Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera 

W poniedziałek w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbyło się wręczenie nagród „Izabella 2013” w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce. Zostały one wręczone przez Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wielkopolskie muzea nagradzano w kilku kategoriach, oceniając ich działalność wystawienniczą, naukową i konserwatorską, wydawniczą oraz edukacyjną, promocyjną i marketingową. Przyznano także nagrodę specjalną oraz Grand Prix. Celem konkursu jest promocja muzeów jako ważnych ośrodków kultury w regionie szczególnie ważnym historycznie.

reklama

Obok tak prestiżowych instytucji jak Muzeum Archeologiczne w Poznaniu czy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy nagrodzono również naszą placówkę. Muzeum kierowane przez Bartosza Stachowiaka zostało docenione za swoje dokonania w zakresie promocji i edukacji, otrzymując trzecią nagrodę.

Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod stałym patronatem Marka Woźniaka. Jest to okazja do wyróżnienia instytucji i realizatorów, a także wybitnych dokonań i działań muzealniczych w regionie. Organizacja „Izabelli” właśnie w Turku może być dowodem na rosnące znaczenie naszego muzeum i skuteczność jego starań o miano jednego z najlepszych w Wielkopolsce.

Zapraszamy do odwiedzenia placówki już w najbliższy weekend. 17 maja od godz. 18.00 ruszy ogólnopolska akcja Noc Muzeów, w której udział bierze także Muzeum Miasta Turku oraz Zgromadzenie Wojów i Rycerzy Grodu Tura. Główną atrakcją będzie obóz wczesnośredniowieczny na dziedzińcu, w którym zobaczymy dzielnych wojów, toczących ze sobą walki, pokazy rzemiosła czy zbrojownię. Nie zabraknie także gier i zabaw dla najmłodszych.

ma

Podobne artykuły

O powojennej architekturze Turku z Makarym...

O powojennej architekturze Turku z Makarym Górzyńskim

2 mrz.
Wystawa prac XII Ogólnopolskiego Konkursu...

Wystawa prac XII Ogólnopolskiego Konkursu...

15-11-2019
Wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej...

Wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej...

04-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama