poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Leśne opowieści rozbrzmiały w bibliotece

Leśne opowieści rozbrzmiały w bibliotece - Foto: ma
Foto: ma 

Czytanie bajek jest nie tylko rozrywką, ale pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, kształtuje ich wyobraźnię i zdolność kojarzenia. Gdzie zaś nie poddawać się przyjemności wspólnego czytania, jak nie w bibliotece? Dzisiaj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku maluchy z przedszkoli słuchały leśnych opowieści.

Kilka grup przedszkolnych miało dzisiaj okazję posłuchać pięknych i zabawnych bajek czytanych przez Dorotę Lewandowską, która pełni funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Turek. Nic więc dziwnego, że bajki opowiadały głównie o mieszkańcach lasu, a czytanie przeplatane było barwnymi anegdotami na temat zwierząt i ptaków.

reklama

Na przedszkolaki czekało też zadanie – narysowanie jednego z bohaterów opowieści. Za pomocą kartek i kredek szybko powstały obrazy przedstawiające myszki, wiewiórki, czy kolorowe ptaki. W ten sposób poprzez wspólną zabawę mali czytelnicy  poznają bibliotekę oraz wyrabiają w sobie jakże ważny nawyk czytania.

Instytucje biją na alarm – podobno czytamy coraz rzadziej. Stąd też ogromna potrzeba, by miłość do książek zaszczepiać już od najmłodszych lat i przyzwyczajać maluchy do tego, że biblioteka nie jest wcale nudną instytucją wypełnioną regałami i kurzem, ale nowoczesną placówką otwartą na nowości, gdzie prócz ciekawych książek czeka na nas wiele atrakcji i możliwości. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku udowadnia, że na przekór statystykom można organizować ciekawe zajęcia przyciągające rzesze nie tylko starszych, ale także tych młodyszych, początkujących czytelników.

ma

Podobne artykuły

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

27 lip.
Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów...

Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły...

14 maj.
Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

Co to jest tolerancja? Spotkanie z przedszkolakami

20 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama