poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Kinie Tur

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Kinie Tur - materiał prasowy
materiał prasowy 

Zaledwie 3 miesiące temu minęło trzydzieści lat od historycznego, pierwszego koncertu Starego Dobrego Małżeństwa, od którego zaczął się wielki sukces kompozytorski i wokalny Krzysztofa Myszkowskiego.

Ten koncert odbył się w niewielkiej salce telewizyjnej, w akademiku Politechniki poznańskiej, mieszczącej około czterdziestu osób. Od pierwszej piosenki wzbudził absolutny entuzjazm obecnych tam wtedy szczęśliwców. I tak już było, że słuchacze w innym stanie wchodzili na koncert, a w innym stanie, zdecydowanie euforycznym, lotnym, radośnie rozedrganym uczuciowo, wychodzili, można rzec nawet, że byli trwale naznaczeni brzmieniami, tekstami i melodyką, ujęci osobowością Krzysztofa. Ślad po koncertach pozostał także na niezliczonych wspólnych fotografiach i na tysiącach podpisanych płyt.

reklama

Dziś SDM przyciąga na koncerty tłumy wielbicieli trzech pokoleń. Piosenki Krzysztofa Myszkowskiego do wybranych przez niego tekstów poetyckich, zaśpiewane pięknym, pełnym szlachetności wykonawczej głosem zna dziś cała Polska. Te piosenki są w dziesiątkach śpiewników, o ile nie zajmują lwiej części, każdego z nich. SDM w literaturze, wymieniane jest w równym szeregu zespołów i wykonawców najznamienitszych. Piosenki żyją własnym życiem, są cytowane, weszły w obieg kultury i w serca słuchaczy, po prostu są ważne i poruszające. Tak się szczęśliwie złożyło, że dane mi było oglądać z bliska narodziny tego fenomenu, a na dodatek być powiernikiem niesamowitej tajemnicy, kiedy jeszcze była tajemnicą, a którą poznałem późną nocą w sierpniu 1983 roku w czasie odbywania przez Krzysztofa Myszkowskiego praktyk wychowawcy kolonijnego. Owa tajemnica dotyczyła pierwszych piosenek: Jak, Gloria i paru innych.

To właśnie SDM Krzysztofa Myszkowskiego stało się kultowym zespołem i choć nie o to chodzi, to bije on na głowę inne cenne zjawiska na polskim rynku muzycznym, śmiem twierdzić, że nawet… mistrza Bellona!!! Koncert w Kinie Tur w Turku 10 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00. Bilety Miejski Dom Kultury w Turku oraz www.bilet.pax.pl.

Organizator ,Stowarzyszenie Medihelp, tel:693 178 972

reklama

materiał prasowy

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Kinie Tur - materiał prasowy

Podobne artykuły

Usta milczą, dusza śpiewa - wyjątkowy koncert...

Usta milczą, dusza śpiewa - wyjątkowy koncert...

17 lip.
Wyjątkowo pomysłowy Dzień Kobiet i Mężczyzn w...

Wyjątkowo pomysłowy Dzień Kobiet i Mężczyzn w...

9 mrz.
Dzień Kobiet i Mężczyzn w strefie relaksu w gm....

Dzień Kobiet i Mężczyzn w strefie relaksu w gm....

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama