sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Strażacy z OSP w Turku na zawodach w Kaliszu

Strażacy z OSP w Turku na zawodach w Kaliszu - foto: archiwum OSP Turek
foto: archiwum OSP Turek 

W sobotę 31 maja w Kaliszu odbyły się X Mistrzostwa Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. W prestiżowych zawodach udział wzięli strażacy z Sekcji Ratownictwa Medycznego OSP Turek, działającej we współpracy z Fundacją Złota Godzina.

Udział w zawodach wzięło 20 drużyn z całego kraju. Podczas zmagań mogły przetestować swoje umiejętności i możliwości. Uczestnicy wyruszyli w trasę: Kalisz – Blizanów – Kucharki – Michałków lotnisko – Borków – Kalisz, po drodze zatrzymując się do kilku symulowanych zdarzeń.

reklama

Oprócz strażaków z Turku, w zawodach wystartowały ekipy m.in. z Galewic, Koźminka, Goliny, Kamienia koło Słupcy, Doruchowa, Grabowa czy Dobrzycy. Na zakończenie zmagań drużyny przemaszerowały na sygnale ulicami miasta. Celem imprezy było promowanie ratownictwa medycznego oraz integracja zespołów wykonujących tę samą, niezwykle ważną pracę.

Druhowie z OSP Turek oraz członkowie Fundacji Złota Godzina niezwykle aktywnie biorą udział we wszystkich inicjatywach i konkursach. Wszystko po to, by uświadomić jak największej liczbie ludzi, że zagadnienia związane z ratownictwem medycznym dotyczą nas wszystkich – każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy, każdy z nas także powinien znać podstawowe zasady udzielania pomocy przedmedycznej.

ma

Podobne artykuły

 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu...

Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w...

19 lt.
Zimowy Turniej Sportów Walki

Zimowy Turniej Sportów Walki

1 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama