piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Bajeczna współpraca

Bajeczna współpraca
 

Przedstawienie pt „Krzywa bajka” w wykonaniu uczniów klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku zobaczyć mogli pracownicy bibliotek oraz zaproszeni goście, uczestniczący w uroczystościach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Występ małych aktorów przed tak zacną publiką był zwieńczeniem, trwającej przez cały rok szkolny, współpracy pomiędzy szkołą a Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczna w Turku.

W ramach wspólnie podjętych działań wychowankowie Szkoły Podstawowej Nr 4, podopieczni nauczycielki Jolanty Szczap uczestniczyli w zajęciach teatralnych. Tam uczyli się między innymi jak interpretować wypowiadane słowa oraz jak prawidłowo poruszać się na scenie. Najważniejsze jednak było przygotowanie przedstawienia. Wybór padł na „Krzywą bajkę”, która pozwoliła młodym adeptom sztuki aktorskiej, zaprezentować nabyte podczas zajęć umiejętności. 

reklama

Zanim młodzi aktorzy wystąpili na Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, swoje przedstawienie pokazali klasowym mamom w dniu ich święta, jako niespodziankę do przygotowanych upominków. Mamy nie kryły wzruszenia i dumy ze swoich pociech. „Krzywa bajka” spodobała się także uczestnikom bibliotekarskiego święta.

Współpraca pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 4 a Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Turku trwa już drugi rok i jest doskonałym przykładem na to, że jednostki kultury chętnie angażują się we wspólne działania z placówkami oświatowymi w Turku.

Materiał prasowy MiPBP w Turku

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama