sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Uczniowie Gimnazjum nr 2 na Zielonej Szkole

Uczniowie Gimnazjum nr 2 na Zielonej Szkole - Foto: Gimnazjum nr 2 w Turku
Foto: Gimnazjum nr 2 w Turku 

W dniach od 6 do 10 czerwca 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku przez pięć dni podziwiali piękno podlaskich krajobrazów. Ta niezwykła lekcja rozpoczęła się w Hajnówce, gdzie gimnazjaliści mogli w zwierzyńcu obserwować żubry, żubronie, łosie, rysie, sarny i inne zwierzęta.

Dużo wrażeń estetycznych dostarczyła wycieczkowiczom podróż widokową kolejką w głąb Puszczy Białowieskiej. Tam „od środka” mogli zobaczyć, nieskażone ręką ludzką, leśne widoki. W wyjątkowym, trójwymiarowym „Muzeum Puszczy Białowieskiej” młodzież dokładnie poznała florę i faunę tego zakątka Polski. Z kolejki uczniowie przesiedli się na katamarany. Płynąc szlakiem wodnym, oglądali krajobraz polskich jezior.

reklama

Przeprawa przez Kanał Augustowski była główną atrakcją wycieczki. Ponadto młodzież zwiedziła cerkiew, pałac Branickich w Białymstoku i zamek w Ciechanowie. Była także w Aquaparku i KFC. Pobyt na Zielonej Szkole na długo pozostanie w sercach zwiedzających.  Piękny jest nasz kraj, pełen dzikiej przyrody, rzadkich okazów zwierząt i cudownych widoków.
Za rok wyruszamy znów…

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

6 mrz.

"Niezwykły tydzień" - sprawozdanie z pobytu w...

5 mrz.
Uczniowie ZS-P w Dobrej z wizytą w Sejmie RP i...

Uczniowie ZS-P w Dobrej z wizytą w Sejmie RP i...

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama