wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Wszyscy uratowani z pożaru na Polnej

Wszyscy uratowani z pożaru na Polnej - Foto: www.miastoturek.pl
Foto: www.miastoturek.pl 

Dziś, tj. 27 czerwca 2014 r. o godzinie 7.15 zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego, zwołany w trybie pilnym przez Burmistrza Miasta Turku. Zespół został zwołany w związku z pożarem, jaki w nocy miał miejsce w budynku komunalnym przy ul. Polnej w Turku.

W dniu 27 czerwca o godz. ok. 3.40 doszło do pożaru w budynku komunalnym przy ul Polnej 4b w Turku. Do pożaru skierowanych zostało 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

reklama

Ze wstępnych ustaleń Państwowej Straży Pożarnej w Turku wynika, że w jednym z mieszkań doszło do zaprószenia ognia. Pożar całkowicie strawił to pomieszczenie, korytarz oraz część połaci dachu. W wyniku wysokiej temperatury, intensywnego zadymienia oraz zalania w trakcie działań ratowniczych częściowym zniszczeniom uległy wszystkie pozostałe lokale w budynku.

Warto dodać, że budynek jest wykonany w technologii bezpiecznej i po wykonanej przez Gminę Miejską Turek modernizacji budowlanej, wynikającej z decyzji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Spełniał wszystkie normy z zakresu ochrony przeciwpożarowej i dzięki temu nie doszło do większej tragedii.

W budynku zameldowanych jest 20 osób, w chwili pożaru przebywało w nim 13 osób. Mieszkańców wszystkich 15 mieszkań znajdujących się w budynku, w porę udało się ewakuować. Poza jedną osobą, która przebywa na obserwacji w szpitalu, nikomu nic się nie stało. W nocy ewakuowani zostali ulokowani w świetlicy PGKiM Sp. z o.o. w Turku, natomiast Burmistrz Miasta Turku w porozumieniu z Zespołem Zarządzania Kryzysowego zdecydował o ulokowaniu ewakuowanych w Hotelu „Monika” w Turku, gdzie będą przebywać do czasu rozstrzygnięć o dalszym docelowym zamieszkiwaniu. Wszystkim zapewniono też wodę i posiłki. Dalszą pomoc socjalną, w tym wyżywieniem, odzieżą i innymi potrzebami bytowymi dla ewakuowanych ludzi zajmować się będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

reklama

Zarządca budynku, tj. PGKiM Sp. z o.o. w Turku zajmie się postępowaniem odszkodowawczym oraz doraźnie zabezpieczy obiekt przed dalszą degradacją i całodobowo przed dostępem osób niepowołanych. Przedsiębiorstwo zadeklarowało również pomoc w zakresie transportu osób oraz zabezpieczenia mienia z budynku. Po zakończeniu działań dochodzeniowych policji w obiekcie, oceniony zostanie stan obiektu i szacowne straty. Ponadto ocenione zostaną potrzeby w zakresie budowlanym oraz możliwości dopuszczenia obiektu do dalszego użytkowania. Wówczas podjęte zostaną decyzje odnośnie ewentualnego remontu budynku przy ul. Polnej 4b.

Materiał prasowy Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Turku

Podobne artykuły

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W...

Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W nocy...

12 maj.
Pożar mieszkania na ul Polnej. Nie żyje...

Pożar mieszkania na ul Polnej. Nie żyje 47-letni...

24 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama