wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Weź udział w instalacji 1938-1945 Historia Prawdziwa

Weź udział w instalacji 1938-1945 Historia Prawdziwa - Foto: sxc.hu / John Hughes
Foto: sxc.hu / John Hughes 

II wojna światowa jest jedną z najczarniejszych kart naszej historii. Mimo że wielu naocznych świadków tragicznych wydarzeń żyje, dla młodszego pokolenia jest to już jedynie abstrakcja. Stowarzyszenie Przystań wraz z Gminą Miejską Turek oraz Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera chcą to zmienić, organizując instalację edukacyjną „1938-1945 Historia Prawdziwa”.

Otwarcie instalacji i inscenizacje wybranych wydarzeń odbędą się 28 września. Podczas wydarzenia będzie można pogłębić swoją wiedzę na temat zbrodni katyńskiej, powstania warszawskiego, prześladowań żołnierzy AK czy hitlerowskich obozów zagłady.

reklama

Każdy zainteresowany historią II wojny światowej może włączyć się w przygotowanie instalacji. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 lipca o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Przystań przy ul. Browarnej 13. Serdecznie zapraszamy!

ma

Weź udział w instalacji 1938-1945 Historia Prawdziwa

Podobne artykuły

Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami....

Kolejna odsłona wakacyjnego kina już za nami....

30 lip.
Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Joker i Harley Quinn na dziecińcu Muzeum Miasta...

Joker i Harley Quinn na dziecińcu Muzeum Miasta już...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama