sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Znamy wyniki matur. Egzamin przerósł dziesiątki nastolatków

Znamy wyniki matur. Egzamin przerósł dziesiątki nastolatków
 

Piątek 27 czerwca był dniem, w którym niektórzy nastolatkowie mogli cieszyć się z nagród i "czerwonych pasków", inni po prostu z promocji do następnej klasy i przeświadczenia o dobrze spożytkowanych miesiącach nauki. Wtedy też absolwenci szkół średnich dowiedzieli się, czy zdali egzamin maturalny. Jak się okazało, tegoroczni maturzyści nie poradzili sobie tak dobrze, jak zrobili to rok temu ich starsi koledzy.

Koniec roku szkolnego jest okazją do tego, by sprawdzić jak proces kształcenia zwieńczyli tegoroczni maturzyści. W przypadku Zespołu Szkół Ogólnokształcących (a właściwie I Liceum Ogólnokształcącego) jak zwykle zdawalność matur jest bardzo wysoka, choć nie tak wysoka jak w roku ubiegłym, gdy poradziło sobie ze stresem i zadaniami 98,31% młodzieży (nie licząc rzecz jasna późniejszych poprawek). Tym razem egzamin dojrzałości zdało 92,68% nastolatków. 6,28% uczniów ma jeszcze szansę na poprawę, a mniej więcej 1% licealistów nie zdobędzie już matury w tym roku.

reklama

W Zespole Szkół Technicznych zdawalność uczniów klas technikum wyniosła 54%. Co ważne, aż 71% uczniów spośród tych, którym „powinęła się noga”, będzie mogło podejść ponownie do egzaminów niebawem. W przypadku ZST do matury podeszli także uczniowie jednej klasy licealnej. Spośród grona tychże młodych ludzi tylko jedna osoba wypadła na egzaminie na tyle kiepsko, by nie mieć szansy na poprawę za kilka miesięcy. Gwoli przypomnienia - w roku ubiegłym w Zespole Szkół Technicznych skala maturalnego sukcesu wyniosła okrągłe 80%.

Jeśli chodzi o Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, to szkoła zanotowała wynik na poziomie 53% (przy  średniej krajowej wśród techników 54%). Egzaminu dojrzałości nie zdały 53 osoby, z czego 44 mają prawo do poprawki (30 osób poprawia matematykę, 7 język polski, a 6 angielski). 9 osób nie zdało definitywnie.  W ubiegłym roku nastolatkowie w ZSR CKP uzyskali wspólnymi siłami rezultat rzędu 72,79%.

AW

Podobne artykuły

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.
Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne...

Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama