czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Wakacje w mieście - zobacz, co będzie się działo!

Wakacje w mieście - zobacz, co będzie się działo! - Foto: sxc.hu / Viviane Stonoga
Foto: sxc.hu / Viviane Stonoga 

Czas wakacji powinien być czasem wypoczynku i zabawy. Często jednak dla naszych pociech wakacje są... nudne. Co zrobić, by zapewnić swoim dzieciom nieco zorganizowanej rozrywki? Zajrzeć na naszą listę! Prezentujemy, co będzie działo się w lipcu.

Swoje drzwi dla najmłodszych otworzyła Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, w której w każdą środę organizowane będzie „Bajkowe Kino w Bibliotece”. O godz. 11.00 puszczane będą projekcje zabawnych filmów animowanych. Na seanse zapraszamy do sali konferencyjnej w dni 9, 16, 23 i 30 lipca.

reklama

Ponadto 15 lipca o godz. 10.00 w czytelni Filii nr 4 (Os. Wyzwolenia 3) przeprowadzony zostanie konkurs rysunkowy „Moje wymarzone wakacje”. Również tam w dniu 22 lipca zorganizowane zostaną gry umysłowe „Krzyżówki na każdą okazję” (godz. 10.00), a 29 lipca mali artyści będą mogli wykazać się podczas kolejnego konkursu rysunkowego „Moje ulubione zwierzę”.

Także Miejski Dom Kultury w Turku wyszedł naprzeciw potrzebom dzieci, organizując liczne zajęcia. Już jutro (3 lipca, godz. 11.00) odbędą się zabawy plastyczne pod hasłem „Mieszkańcy Łąki”. W dniach 7-11 lipca działać będzie Letnie Studio Tańca, przeprowadzające zajęcia dla dzieci z podziałem na grupy wiekowe (podział na plakacie).

21 lipca o godz. 11.00 młodzi mieszkańcy naszego miasta dowiedzą się, jak dbać o środowisko podczas zajęć „Kolorowy Świat Recyklingu”, zaś 23 lipca o godz. 11.00 będą mieli okazję obcować z wyższą sztuką, oglądając spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów z Krakowa (wstęp: 3 zł).

reklama

26 lipca tradycyjnie już odbędzie 11. Turkowskie Lato z Filmem. Filmy zostaną wyświetlone w Parku Miejskim im. Konstytucji 3 Maja o godz. 21.30. Na koniec, 28 lipca o godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia plastyczne „Z Pacanowa do Turku – skarby Kornela Makuszyńskiego”.

Ponadto zapraszamy wszystkich to Kina „Tur” na Wakacyjne Czwartki! W dniach 10, 17, 24 i 31 lipca o godz. 11.00 będą odbywały się projekcje polskich filmów animowanych. Wstęp – 2 zł.

Zachęcamy do udziału! Wakacje w mieście nie muszą być nudne – mamy nadzieję, że każdy maluch znajdzie coś dla siebie w ofercie przygotowanej przez instytucje kulturalne w Turku.

ma

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Sierpniowa rozrywka w mieście.

Sierpniowa rozrywka w mieście.

5 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama