czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Przyjdź do muzeum i poznaj kultury Indian Ameryki Południowej

Przyjdź do muzeum i poznaj kultury Indian Ameryki Południowej - Foto: Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera
Foto: Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera 

Rdzenna ludność Ameryki Południowej od zawsze wzbudzała dużą ciekawość, zarówno wśród naukowców, jak i w nas, zwykłych ludziach. Pełne tajemnic zwyczaje oraz kultura przez lata obrosły w wiele legend i mitów.

Zapraszamy  do zapoznania się zarówno z wytworami materialnymi, jak i sposobem życia mieszkańców tamtych terenów. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Na wystawie Kultury Indian Ameryki Południowej zobaczyć możemy między innymi kolekcję bogato zdobionej ceramiki, odzież, akcesoria tkackie, biżuterię  i inne przedmioty codziennego użytku.

reklama

Warto zwrócić uwagę również na przedmioty pochodzące z okresu prekolumbijskiego- kultury: Mochica, Chimu, Paracas, Nazca. Zbiór posiada również broń służącą do polowań, instrumenty muzyczne, talizmany i wiele innych. Wystawę dopełniają czarno- białe fotografie wykonane w 1948 roku przez Annę Kowalską–Lewicką, podczas jej wyprawy badawczej do Montanii.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia. Zapraszamy serdecznie!

Materiał prasowy Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Podobne artykuły

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

22 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
Ministerialny projekt MDKu. Dofinansowano...

Ministerialny projekt MDKu. Dofinansowano Anielskie...

4 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama