środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Weź udział w konkursie na najciekawsze stoisko dożynkowe!

Weź udział w konkursie na najciekawsze stoisko dożynkowe! - Foto: www.miastoturek.pl
Foto: www.miastoturek.pl 

Czas dożynek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim konkurs na najciekawsze stoisko dożynkowe. Sołectwa z terenu powiatu, ogrody działkowe oraz osiedla w Turku zapraszają do udziału! Rozstrzygnięcie nastąpi 31 sierpnia podczas miejsko-gminno-parafialnych dożynek w Turku.

Zdołałeś wyhodować imponujących rozmiarów warzywa? A może natura uformowała je w wyjątkowo fikuśny sposób? Pochwal się owocami swojej pracy i weź udział w konkursie! Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Turku, Urząd Gminy Turek oraz Miejski Dom Kultury w Turku. To przez nich wyznaczane jest jury, które ocenia kreatywność, oryginalność i walory estetyczne stoisk.

reklama

Konkurs o trzyletniej tradycji cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Jego celem jest promocja wydarzenia, jakim są dożynki, prezentacja dorobku kulturalnego i produktów wytrwarzanych przez uczestników, zarówno kulinarnych i rolnicznych, jak również rzemieślniczych. Konkurs ma także wzbudzić zainteresowanie swoją okolicą, ludowością i tematyką wsi.

Jesteście zainteresowani? Samorządy osiedlowe i ogrody działkowe chcące wziąć udział w wydarzeniu mogą zgłaszać swoj udział do 25 sierpnia w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego lub w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Turku. Jeżeli chodzi o sołectwa, mogą one zgłaszać się do Urzędu Gminy w Turku, pokój nr 17, także do dnia 25 sierpnia. Zapraszamy!

Źródło: www.miastoturek.pl

ma

Podobne artykuły

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

8 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

5 wrz.
Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w...

Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w niedzielę...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama