wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Groblica pyta: A gdyby zamknąć ruch w rynku?

Groblica pyta: A gdyby zamknąć ruch w rynku? - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

„Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie” - mówi znane porzekadło i trudno z nim się nie zgodzić biorąc pod uwagę to, jak wiele istnieje pomysłów na zagospodarowanie i funkcjonowanie Placu Wojska Polskiego. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Turku rzucony został chociażby – wysoce teoretyczny - pomysł zamknięcia ruchu w tym miejscu.

Radny Groblica po raz kolejny pochylił się nad kwestią natężenia ruchu w różnych częściach miasta. Przypomnijmy, że samorządowiec ten m.in. podczas majowej sesji Rady Miejskiej Turku podsunał pomysł ograniczenia ruchu tyleż potężnych, co hałaśliwych samochodów ciężarowych na al. NSZZ Solidarność.  – Duży ruch samochodów o dużej masie jest uciążliwy dla mieszkańców, mieszkających bezpośrednio przy alei – mówił wtedy radny Groblica zaznaczając, że rzecz jasna zakazem wjazdu na al. NSZZ Solidarność nie byłyby objęte samochody ciężarowe dojeżdżające do TSI, do tamtejszych posesji itp.

reklama

W czwartek 11 września odbyła się XXXVII sesji Rady Miejskiej Turku. I tym razem radny Groblica zabrał głos w imieniu swoich wyborców, zaznaczając jednak, że kwestia, którą poruszy jest pewnie niezbyt możliwa do zrealizowania. – Słyszałem wiele opinii o naszym rynku oraz o plusach i pozytywnych odczuciach mieszkańców w związku z pomysłem zamknięcia ruchu samochodowego w całym rynku. Mam pytanie - czy była kiedyś rozważana taka możliwość? Czy można by w okresie letnim wyłączyć z ruchu rynek lub jego część? – rzucił pomysł Roman Groblica.

Ponadto radny Groblica sugerował m.in. iż w rynku powinno się rozmieścić stojaki na rowery, a przy okazji remontu ul. Uniejowskiej można by na odcinku ok. 100 metrów poszerzyć wąską ul. Kopernika.

AW

Podobne artykuły

Sanepid wstrzymuje uruchomienie fontanny w rynku

Sanepid wstrzymuje uruchomienie fontanny w rynku

28 kw.
Skromnie ale radośnie turkowianie powitali w...

Skromnie ale radośnie turkowianie powitali w rynku...

1 st.
Turkowska choinka rozświetliła rynek!

Turkowska choinka rozświetliła rynek!

15-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama