czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Uzbierano 9500 zł na organy

Uzbierano 9500 zł na organy - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W minioną niedzielę odbył się doroczny Festyn Rodzinny połączony z wielką loterią fantową, organizowany przez Komitet Odnowy Polichromii J. Mehoffera w Turku. W tym roku udało się zebrać łącznie 9500 zł, które zostanie przekazane na renowację zabytkowych organów.

Nadrzędnym celem Komitetu Odnowy Polichromii było wspieranie procesu odnowy dzieła Józefa Mehoffera w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Mimo iż nadrzędny cel został osiągnięty, zabytkowe wnętrze kościoła, nadal potrzebuje konserwacji. W ubiegłym roku zbierano pieniądze na odnowę ambony. W tym roku cała kwota została przekazana na odrestaurowanie zabytkowych organów.

reklama

Działania komitetu polegają również na promocji działa życja Mehoffera w całej Polsce. Prowadzona jest m.in. strona internetowa www.mehoffer.org.pl, na której ukazana została sylwetka artysty, zdjęcia wnętrza kościoła NSPJ oraz informacje na temat działań komitetu.

Zbiórka odbyła się zawsze we wrześniu na terenie parafii NSPJ. Tam też można zobaczyć i posłuchać występów lokalnych artystów oraz artystyczne wystąpienia dzieci i młodzieży. Również w minioną niedzielę, już od 10:00, zainteresowane osoby mogły na terenie plebani skorzystać z bezpłatnych porad dla cukrzyków oraz z pomiaru ciśnienia krwi.

Wszyscy, którzy zakupili kupony wzięli udział w podwójnym losowaniu. Wpierw każdy los wygrywał drobny fant, a wieczorem wszystkie kupony brały udział w losowaniu nagród głównych w formie rowerów. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz inne atrakcje.

reklama

Festyn zakończył się ogniskiem oraz wspólnym śpiewem w parafialnych ogrodach.

md

Podobne artykuły

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5...

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat...

27 maj.
Parafia NSPJ w Turku informuje o dyspensie od...

Parafia NSPJ w Turku informuje o dyspensie od...

13 mrz.
Już w czwartek pobiegnij w Biegu Turku - Cursus...

Już w czwartek pobiegnij w Biegu Turku - Cursus...

14-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama