sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Gimnazjaliści z wizytą na lotnisku w Krzesinach

Gimnazjaliści z wizytą na lotnisku w Krzesinach
 

Dnia  15 września  2014r. o godzinie 7.30 uczniowie klas  drugich i klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Turku pojechali na wycieczkę szkolną zorganizowaną przez panią Katarzynę Ścibor z okazji  zbliżającej się dziesiątej rocznicy nadania szkole imienia Lotnictwa Polskiego. Celem podróży było zwiedzenie lotniska w Krzesinach, gdzie swoją siedzibę ma 31. Baza Lotnictwa Taktycznego wchodząca w skład struktury NATO.

Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali zapoznani ze służbami bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Gimnazjaliści zobaczyli wozy strażackie i dowiedzieli się o ich podziale na: ratownicze i techniczne. Następnie  zostali zaproszeni  do hangaru, gdzie usłyszeli historię lotniska i mogli obejrzeć różne modele samolotów, w tym także rekonstrukcję samolotu „Albatros D II”, który brał udział w bitwie warszawskiej z 1920r.

reklama

Po kilkunastominutowym przedstawieniu silników, młodzież  przeszła do   kolejnego  budynku, gdzie duże zainteresowanie uczniów wzbudził sprzęt  i ubiór lotników, które mogli przymierzać.  Tam również obejrzeli spadochron wyhamowujący samolot.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem programu zwiedzania bazy lotniczej był hangar z amerykańskimi samolotami wielozadaniowymi F-16. Uczniowie dowidzieli się, że 31. Baza Lotnictwa Taktycznego posiada aż 32 egzemplarze tego typu samolotów i są codziennie testowane.

Najbardziej ze wszystkich atrakcji wyjazdu uczniom podobało się przedstawienie ekwipunku lotników. Zaimponowało im również doskonałe przygotowanie lotników do przeżycia we wszystkich strefach klimatycznych. Gimnazjaliści mają nadzieję, że w przyszłości ponownie uda im się odwiedzić to lotnisko. Z zainteresowaniem będą śledzić lotnicze osiągnięcia i dokonania lotników z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

reklama

Eliza Grzelka

Podobne artykuły

Zakończono kwalifikacje wojskowe 2019....

Zakończono kwalifikacje wojskowe 2019. Przebadano...

10-04-2019
Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2019. Komisja...

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2019. Komisja przebada...

19-03-2019
Wypadek amerykańskiej kolumny wojskowej na A2....

Wypadek amerykańskiej kolumny wojskowej na A2....

25-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama