niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

TS przyznało stypendia najzdolniejszym

TS przyznało stypendia najzdolniejszym
 

W piątek 19 września w auli I LO w Turku senator Ireneusz Niewiarowski spotkał się z grupą uczniów lokalnych szkół średnich, wyróżnionych stypendiami Towarzystwa Samorządowego. Uzdolniona młodzież może cieszyć się ze wsparcia udzielonego przez TS już po raz XV.

Na rok 2014/2015 Towarzystwo Samorządowe przyznało łącznie aż 101 stypendiów (52 – uczniowie szkół średnich, 37 – gimnazjaliści, 12 - studenci). Stypendium za szczególne osiągnięcia otrzyma Klaudia Łasicka – uczennica ZSG-E w Koninie, zawodniczka KKPK Medyk Konin. Jeśli chodzi o nasz powiat, to tu wsparcie uzyska 45 młodych ludzi (10 stypendiów dla uczniów szkół średnich, 33 dla gimnazjalistów z placówek w Kawęczynie, Brudzewie, Malanowie i Słodkowie, 2 dla studentek z Grodna).

reklama

W piątek w auli I LO wyróżniona taką formą nagrody za trud wkładany w naukę została młodzież kształcąca się w miejscowych szkołach średnich. Było to 5 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku: Martyna Bukowska, Weronika Kolasińska, Katarzyna Kołodziejczyk, Patrycja Kowalska oraz Monika Misiak, a także tyle samo uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich: Monika Darul, Mateusz Gromada, Milena Nita, Robert Patrzykąt i Sandra Preiss. Młodym i zdolnym stypendia wręczyli senator Niewiarowski oraz dyrektorzy Danuta Szczepanik i Albin Zańko.

Fundusz stypendialny Towarzystwa Samorządowego wspomógł do tej pory w całym regionie 2120 młodych ludzi, a wartość wypłaconych stypendiów to ogółem 2 203 300 zł. Z pomocy tej skorzystało w ciągu 15 lat aż 678 uczniów z terenu powiatu tureckiego.

Obecnie trwa nabór wniosków do programu stypendialnego Towarzystwa Samorządowego skierowanego do maturzystów, pragnących kontynuować naukę w Państwowej Wyższej  Szkole Zawodowej w Koninie. Termin składania wniosków upływa 15 października. Bliższe informacje  o realizowanych programach na stronie internetowej www.stypendia.ts.konin.pl.

reklama

AW

Podobne artykuły

Stypendia Wójta Gminy Przykona dla absolwentów...

Stypendia Wójta Gminy Przykona dla absolwentów szkół...

04-09-2019
Docenili najzdolniejszych podczas sesji rady...

Docenili najzdolniejszych podczas sesji rady gminy -...

28-08-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama