niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowskie szczury dziś w "Faktach" TVN!

Turkowskie szczury dziś w
foto: M. DeruckiEkipa TVN24 "poluje" na szczury 

Czy Turek zyska sławę podobną do niemieckiego Hameln, które wielu osobom kojarzy się z baśnią braci Grimm, opowiadającą o pladze szczurów? Kto wie, to możliwe, bo o sprawie „kolekcjonera” śmieci, który zamienił swoje mieszkanie przy ul. Kączkowskiego w składowisko odpadów, usłyszy w piątek cała Polska za sprawą TVN-u, a nieco później tabloidu „Fakt”.

Gwoli przypomnienia - w dniu 2 października w jednym z mieszkań bloku przy ul. Kączkowskiego zainicjowano przymusowe sprzątanie, w czasie którego z lokalu wyniesiono ogromne ilości śmieci. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza”, po zasięgnięciu opinii radcy prawnego, znalazły rozwiązanie, dzięki któremu możliwe stało uprzątnięcie lokalu, w którym zalęgły się szczury. Ten krok był konieczny, gdyż np. gryzonie można było ujrzeć na parapecie okna tegoż lokalu, co sąsiedzi „kolekcjonera” mają udokumentowane na zdjęciach i w materiałach wideo. Szczury potrafiły nawet wypaść stamtąd komuś pod nogi, czy też prawie wprost pod koła dziecięcego wózka.

reklama

Zamieszanie wokół wspominanego „zbieracza” nie kończy się. W piątek w Turku zjawili się wysłannicy dziennika „Fakt”, jak również stacji telewizyjnej TVN. Jak udało nam się dowiedzieć, materiał z Turku będzie można zobaczyć dziś w wieczornych „Faktach”, a także najprawdopodobniej na TVN24, pomiędzy godz. 16:00 a 17:00.

AW

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3

Podobne artykuły

Budowa drogi na ul. Kączkowskiego rozpoczęta

Budowa drogi na ul. Kączkowskiego rozpoczęta

6 list.
Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.
Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama