czwartek 16 lipca 2020

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Śpiewam sercem, śpiewam duszą, bo śpiewam dla ludzi

Śpiewam sercem, śpiewam duszą, bo śpiewam dla ludzi - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wielki koncert chórów już za nami. W niedzielę, 26.10.2014, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbył się koncert chórów "Śpiewam sercem, śpiewam duszą, bo śpiewam dla ludzi". W tym roku oprócz Chóru Nauczycielskiego z Turku mogliśmy posłuchać Chóru Męskiego Lutnia z Warty, a także artystów z Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego Lutnia z Koła. Koncert zgromadził wielu widzów.

Jako pierwsze wystąpiło Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne Lutnia z Koła. Chór o wieloletniej tradycji powstał w 1902 roku. Ma w swoim repertuarze utwory o różnorakim charakterze.Chórem dyryguje Agnieszka Gralińska. Chór Męski Lutnia z Warty powstał w 1922 roku z inicjatywy Jana Cwendrycha. Chór Nauczycielski z Turku powstał w 1985 roku. Laureat licznych przeglądów i konkursów.

reklama

Głównym organizatorem wydarzenia był Chór Nauczycieli Turkowskiego Towarzystwa Muzycznego. W zorganizowaniu koncertu pomogli: Starostwo Powiatowe w Turku, Bank Spółdzielczy w Malanowie, Gimnazjum nr 2, Parafia NSPJ w Turku.

NW

Podobne artykuły

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5...

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat...

27 maj.
Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski...

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski Kościół?

24 maj.
Parafia NSPJ w Turku informuje o dyspensie od...

Parafia NSPJ w Turku informuje o dyspensie od...

13 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama