niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Święta na ludowo!

Święta na ludowo! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia w murach Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera już po raz trzeci odbył się kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych zorganizowany przez  Turkowską Unię Rozwoju i turkowskie muzeum. Wydarzenie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Ocalić od zapomnienia, czyli Ludowo na Nowo” oraz otwarcia portalu Swojskie Klimaty.

Podobnie jak w ubiegłych latach, odwiedzający wystawę mogli wybierać we własnoręcznie wykonanych ozdobach choinkowych, stroikach lub świątecznych kartkach. Na wystawie znalazły się również wykonane ręcznie, niepowtarzalne przedmioty takie jak wyroby z wikliny, biżuteria, rzeźby i inne.

reklama

Podczas otwarcia wystawy ogłoszono zwycięzców drugiej edycji konkursu „Ocalić od zapomnienia, czyli Ludowo na Nowo”. Konkurs polegał na przygotowaniu nowych, zaskakujących aranżacji ludowych utworów, których na konkurs zgłoszono 17.

Nagroda główna przypadła zespołowi Hator, w składzie Marta Tomczyk, Maria Szczap i Łukasz Szafrański za utwór „Oj da dyna, dyna”. Wyróżnienia zdobyły zespół tworzony przez uczniów ZST (Patrycja Waliszek, Anna Guzikowska, Konrad Kowalczyk, Albert Milewski, Łukasz Czaja i Maciej Durczyński) za utwór „Miałem raz teściową” oraz Martyna Janiak z Mathematics Band za utwór „Czerwone jabłuszko”. Na uwagę zasługuje również nietypowa interpretacja w postaci utworu „Żołnierz ci jo Żołnierz”, wykonanego przez Tomka Rospendowskiego w ramach jego solowego projektu Switchface.

Wydarzenie było również świetną okazją do zaprezentowania kolejnego projektu Lokalnej Grupy Działania – portalu swojskieklimaty.org.pl – internetowej strony promującej turystyczne atrakcje gmin zrzeszonych w LGD.

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11
foto: M. Derucki12
foto: M. Derucki13
foto: M. Derucki14
foto: M. Derucki15
foto: M. Derucki16

Podobne artykuły

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.

"Uprzejmie i szybko obsługujemy ludzi pracy" Wystawa...

16 lip.
Miodowe warsztaty. Pszczela edukacja dzieci z...

Miodowe warsztaty. Pszczela edukacja dzieci z gminy...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama