czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wystawa "Auschwitz – Birkenau 3D" niebawem w MDK

Wystawa
 

27 stycznia 2015 r., przypada 70. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz–Birkenau. Z tej okazji od 20 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Turku można będzie obejrzeć wystawę AUSCHWITZ – BIRKENAU 3D, która jest unikatowym na światową skalę, trójwymiarowym zapisem obecnego wyglądu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wystawa składa się z dwudziestu trójwymiarowych, dokumentalnych zdjęć wykonanych w Muzeum. Powiększenia mają rozmiar 100x70 cm.

Muzeum Auschwitz-Birkenau jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy. Nie wszyscy jednak mogą tu przyjechać. Z myślą o takich osobach powstała nasza wystawa. Wszystkie prezentowane na niej fotografie wykonane są w technice trójwymiarowej, która pozwala pokazać przestrzeń na płaskiej powierzchni zdjęcia. Dzięki temu zabiegowi oglądający otrzymują namiastkę rzeczywistego obrazu i mogą przez chwilę poczuć się jakby rzeczywiście byli w muzeum.

Niestandardowa technika, jaką wykonane są fotografie oraz duży format potęgują dodatkowo odbiór przekazu poprzez iluzję przestrzeni.

Te 20 prac to zaledwie mała część tego, co można zobaczyć na żywo, z pewnością jednak pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym, do czego człowiek jest zdolny, by pognębić i zniewolić drugiego człowieka

AUTORZY WYSTAWY: Zespół STREFA 3D: Jacek Gniewek i Michał Grzywacz, dwaj ludzie zafascynowani fotografią trójwymiarową.

reklama

Otwarcie wystawy: 20 I 2015 o godz. 12:00 w Sali MDK. Wystawa potrwa do 3 lutego.

materiał prasowy
 

Wystawa

Podobne artykuły

Wideo: Rekonstrukcja historyczna

Wideo: Rekonstrukcja historyczna "Malanów okiem...

04-11-2018
Malanów: Salwy z karabinów, walka, płomienie....

Malanów: Salwy z karabinów, walka, płomienie....

04-11-2018
Turek: Sobótkowe Wianki na rozpoczęcie lata

Turek: Sobótkowe Wianki na rozpoczęcie lata

18-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama