czwartek 05 grudnia 2019

Kryspiny, Norberta, Sabiny

reklama
Wzorek

Dziś: Pobiegnij dla Asi wraz z Darkiem!

Dziś: Pobiegnij dla Asi wraz z Darkiem! - foto: Jakub Górajek / zwyciezca.org
foto: Jakub Górajek / zwyciezca.org 

O godz. 9:00 z Uniejowa wybiega Dariusz Strychalski, niepełnosprawny biegacz, który 17 stycznia br. rozpoczął 550 kilometrowy „Bieg dla Asi”. Ultramaratończyk rozpoczyna dziś 7 dzień biegu i ok. 11.30 będzie biegł przez przez Turek, zatrzymując się chwilę na Rynku.

Wszyscy zainteresowani wspólnym biegiem z Darkiem mogą śledzić jego aktulne położenie na profilu   https://www.facebook.com/filmthewinner

reklama

Dariusz Strychalski to ultramaratończyk z częściowo sparaliżowanym ciałem oraz kłopotami ze wzrokiem. W lipcu 2012 r. wziął udział w najcięższym maratonie na świecie w Dolinie Śmierci w USA, podczas którego pokonał 217 km mieszcząc się w wymaganych 48 godzinach. Poza własnymi słabościami Polak musiał zmierzyć się z górzystym terenem oraz temperaturą powyżej 50st.C.

Bieg rozpoczął się dnia 17 stycznia, spod Urzędu Miejskiego w Łapach (pow. białostocki) i zakończy się 25 stycznia w Poznaniu. Trasa „Biegu dla Asi” będzie przebiegać przez Turek. Dariusz Strychalski zaplanował odcinek Uniejów-Konin i chce go przebiec 23 stycznia (piątek).

„Bieg dla Asi” ma na celu nagłośnienie zbiórki pieniędzy na zabieg przeszczepu komórek macierzystych u Asi Serdyńskiej z Poznania, chorej na zanik mięśni podopiecznej Fundacji „Zwycięzca”. Zabieg jest planowany na marzec 2015 roku, a do jego przeprowadzenia brakuje kwoty 5000 złotych.

reklama

Zbiórkę środków prowadzoną przez Dariusza Strychalskiego w czasie biegu można wspomóc dokonując wpłaty na konto Fundacji „Zwycięzca” w Banku PKO BP nr 26 1020 1156 0000 7502 0132 7527, z dopiskiem „Dla Asi”.

Podobne artykuły

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23 list.
Gm. Turek: III edycja Słodkowskiej Dychy za...

Gm. Turek: III edycja Słodkowskiej Dychy za nami. 53...

14 wrz.
Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama