niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Tytuł "Człowieka zatroskanego o środowisko" dla D. Gorzkowskiej

Tytuł
 

W piątkowy wieczór w restauracji Eden odbyło się kolejne już Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego jednego z mieszkańców naszego powiatu uhonorowano - ustanowionym w 2008 roku - tytułem „Człowieka zatroskanego o środowisko”. Tym razem została nim Dorota Gorzkowska.

Wspomniane wyróżnienie zostało stworzone przez członków turkowskiego Koła Polskiego Klubu Ekologicznego. Nagrodę otrzymuje osoba, która w danym roku wykazała się szczególną działalnością na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Kapituła Konkursowa postanowiła tym razem uhonorować Dorotę Gorzkowską, znaną m.in. z wzorcowego uprawiania swej działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Energetyk”. Pani Dorota jest emerytką, wcześniej przez wiele lat pracowała w Elektrowni Adamów. Dorota Gorzkowska wspomnianą działkę uprawiała z rodzicami od roku 1981 roku, a w roku 1998 przejęła ją i rozpoczęła jej dalsze, bardziej samodzielne upiększanie. Uhonorowana tytułem „Człowieka zatroskanego o środowisko” chętnie angażuje się w działania na rzecz ochrony przyrody, ponadto z dużym zaangażowaniem doradza innym działkowcom.

reklama

To ogromne wyróżnienie. Cieszę się bardzo, że mogę pomagać innym, cieszę się, że podoba się to, co robię. Serdecznie dziękuję wszystkim  – mówiła Dorota Gorzkowska, odbierając nagrodę z rąk prezesa Tureckiego Klubu Ekologicznego - Karoliny Augustyniak oraz przewodniczącego Kapituły Konkursowej - ks. Stanisława Nasińskiego.

AW
 

Podobne artykuły

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli...

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli Gala...

8 lt.
Noworoczne spotkanie u strażaków z Klubu...

Noworoczne spotkanie u strażaków z Klubu Honorowych...

06-01-2019
Danuta Lewandowska czyli

Danuta Lewandowska czyli "Człowiek zatroskany o...

26-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama