piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Lekcja biologii dla uczniów z Gimnazjum nr 2 w LO

Lekcja biologii dla uczniów z Gimnazjum nr 2 w LO
 

W dn. 11.03.2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącymw Turku odbyła się ciekawa lekcja biologii, przeprowadzona przez p. Małgorzatę Wojciechowską. Uczestniczyli w niej uczniowie z III b,  ponieważ jest to klasa o profilu przyrodniczo – informatycznym.

Gimnazjaliści nie byli jedynie biernymi słuchaczami, gdyż nauczyciel prowadzący lekcję przygotował dla nich zadanie zbadania dolnej powierzchni liścia. W tym celu musieli odpowiednio przygotować preparat i dokonać obserwacji pod mikroskopem, aby narysować poszukiwany obiekt, czyli aparaty szparkowe.  Uczniowie, wspierani przez starszych kolegów z liceum i nauczyciela, z dużym zaangażowaniem przystąpili do zadania.

reklama

Podczas lekcji można było również zaobserwować szczegóły anatomiczne muchy domowej, która pod mikroskopem zupełnie nie przypominała znanego wszystkim, natrętnego owada.

Lekcja była ciekawa, została przeprowadzona nieszablonowo i rozwinęła umiejętności badawcze jej uczestników.

Gimnazjaliści mieli również okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną LO. Starsi koledzy prezentowali poszczególne profile klas oraz wskazywali inne możliwości rozwoju osobistego, jakie daje im ta szkoła (rajdy, telewizja szkolna, koła zainteresowań itp.).

reklama

Wizyta w I LO trwała dwie godziny lekcyjne. Obejmowała więc przerwę. Wówczas gimnazjaliści mogli „wtopić się” w społeczność licealistów i samodzielnie poznać panującą w szkole atmosferę. Mogli również zapoznać się z budynkiem. Było to trafne rozwiązanie o czym świadczyła reakcja uczniów III b.

Przedsięwzięcie było związane z działaniami zmierzającymi do realizacji projektu klasy patronackiej w Gimnazjum nr 2 zaproponowanego przez LO w ubiegłym roku szkolnym. Służyło również promocji obu szkół.

Anna Maćczak

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama