środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

18°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie upamiętnią katyńską zbrodnię

Uczniowie upamiętnią katyńską zbrodnię
 

„Ocalić od zapomnienia” to tytuł spektaklu, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego upamiętnią zbrodnię, która dokonała się w katyńskim lesie. Premiera sztuki odbędzie się 12 kwietnia, na scenie Miejskiego Domu Kultury w Turku, w ramach turkowskich obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Spektakl „Ocalić od zapomnienia” jest inspirowany filmem „Katyń”, Andrzeja Wajdy. W sztuce ukazana jest historia dwóch rodzin, polskiej i rosyjskiej, które łączą wydarzenia z katyńskiego lasu. Widowie będą mogli zobaczyć scenę rozstania żołnierzy z żonami, obóz w Kozielsku oraz masowy mord na polskich oficerach.

reklama

W drugiej części obchodów, o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej, a następnie pod tablicami upamiętniającymi turkowian zabitych w Katyniu zostaną złożone kwiaty oraz znicze.

Uczniowie upamiętnią katyńską zbrodnię

Podobne artykuły

Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.
Wakacyjne Spotkania z Miejskim Domem Kultury w...

Wakacyjne Spotkania z Miejskim Domem Kultury w Turku

11 lip.
Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór...

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór krwi...

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama