poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

200 lat dla pani Leokadii

200 lat dla pani Leokadii
 

Pani Leokadia Józefowicz 7 kwietnia 2015 r. ukończyła 100 lat i jest drugą stulatką mieszkającą w Turku. Z tej okazji odwiedzili ją goście, wręczając prezenty, kwiaty i listy gratulacyjne.

Leokadia Józefowicz urodziła się 7 kwietnia 1915 r. w Kaszewie (gm. Dąbie koło Koła). Pochodzi z rodziny wielodzietnej, miała ośmioro rodzeństwa. Jako 10-letnia dziewczynka pracowała na służbie. W 1940 r. wyszła za mąż, a niedługo potem wraz z mężem Stanisławem została wywieziona na roboty do Niemiec. Po wojnie małżonkowie wrócili do swojego gospodarstwa.

reklama

Choć było ciężko, to pani Leokadia miło wspomina tamte czasy. Mówi, że wtedy ludzie byli inni, bardziej życzliwi i przyjaźni. Że kiedy były żniwa albo wykopki, to cała wieś wspólnie pracowała, kolejno u każdego gospodarza. Pani Leokadia nie doczekała się dzieci, a kiedy w 1992 r. zmarł jej maż, została sama. Było jej ciężko, zwłaszcza zimą. Wtedy na czas zimy mieszkała u siostrzenicy w Turku, a w pozostałe pory roku wracała do swojego domu. Od 2005 r., kiedy zaczął dokuczać jej kręgosłup, na stałe zamieszkała u siostrzenicy w Turku. Tu krewniaczka zapewniła pani Leokadii życzliwość, opiekę i rodzinne ciepło.

Swoich gości Leokadia Józefowicz przyjęła 8 kwietnia 2015 r. Wśród nich był Burmistrz Romuald Antosik i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Bogumiła Burszewska. Burmistrz wręczył dostojnej jubilatce piękne kwiaty, prezent i okolicznościowy list gratulacyjny. Kierownik USC przekazała z kolei list gratulacyjny od premier Ewy Kopacz. Pani Leokadia tego dnia była pod wielkim wrażeniem gości, jacy ją odwiedzili. Ucieszyły ją szczególnie kwiaty, które bardzo lubi.

Jubilatce pozostaje tylko życzyć kolejnych stu lat.

materiał prasowy UM Turek

200 lat dla pani Leokadii

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21 lip.
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31 st.
Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

Promocja na myjni przy stacji paliw Moya

16-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama