czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Harcerstwo: Kurs przybocznych i zastępowych

Harcerstwo: Kurs przybocznych i zastępowych
 

Dwudziestu czterech harcerzy reprezentujących drużyny: 8 DH NS „Europejczycy” działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, 12 DSH „Iskry” działająca w Gimnazjum w Malanowie, 15 DSH „Stonoga” działająca w Gimnazjum we Władysławowie oraz 58 WDH „Rivendell” działająca przy Gimnazjum nr 1 w Turku, wzięło udział w kursie przybocznych i zastępowych, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Turek.

Z dala od domu, w przepięknych okolicznościach przyrody, w szkole podstawowej w Sarbicach, przez dwa weekendy: 20-22 marca oraz 10-12 kwietnia 2015 roku, harcerze zdobywali wszelkie potrzebne informacje do sprawowania funkcji w drużynie.

reklama

Biwak oparto na fabule książki „Opowieści z Narnii”. Powstały cztery zastępy: „Gwardia Aslana”, „Wysłanniczki Aslana”, „Śnieżne lwy” i „Trzydrzwiowa szafa”. Wszelkie zajęcia były związane z tematyką powieści. Zastępy tworzyły szaty narnijskie i proporce. 

Zajęcia przygotowane przez kadrę miały na celu przybliżyć, biorącym udział w szkoleniu funkcyjnym, ich role i zadania jakie przed nimi stoją, dać im potrzebne narzędzia i metody do codziennej pracy w drużynie i zastępie.

Kursanci poznali stopnie, sprawności oraz techniki harcerskie, uczyli się pracować w grupie, budowali szałasy, uczestniczyli w zajęciach z musztry i regulaminu mundurowego, poznali tradycje, zwyczaje i obrzędy w drużynie. Podczas gier i ćwiczeń rozwijali twórcze myślenie, tworzyli coś z niczego, przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Nie mogło zabraknąć zwiadu i gry terenowej.

reklama

Niektórym harcerzom kurs ten zapadnie szczególnie w pamięci, gdyż w blasku ognia, wśród przyjaciół, złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.

Harcerze, po zakończeniu kursu, otrzymali patent funkcyjnego.

Szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Przykona – pana Mirosława Broniszewskiego oraz dla pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sarbicach – pani Doroty Granos za pomoc w organizacji kursu.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

1% dla Turku: Związek Harcerstwa Polskiego

1% dla Turku: Związek Harcerstwa Polskiego

27 lt.
Biwak harcerski z okazji

Biwak harcerski z okazji "Dnia Myśli Braterskiej"

26 lt.
Turkowscy harcerze przekazali mieszkańcom...

Turkowscy harcerze przekazali mieszkańcom...

25-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama