Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Katastrofa systemu śmieciowego. Tylko 13% mieszkańców segreguje odpady

Turek: Katastrofa systemu śmieciowego. Tylko 13% mieszkańców segreguje odpady
 

Podczas piątkowej konferencji prasowej, burmistrz Romuald Antosik poinformował, że podjął kroki w kierunku analizy systemu śmieciowego w Turku. Efektem tego jest raport wiceburmistrza Czerwińskiego, z którego wynika, że system śmieciowy w Turku nie przynosi zamierzonych efektów.

Jak poinformował burmistrz Romuald Antosik, w Turku nie istnieje system gospodarki odpadami w rozumieniu obowiązującego prawa. Według Antosika model systemu przyjęty przez Radę Miejską okazał się niedostosowanym do naszej rzeczywistości, gdyż kompletnie nie uwzględniał faktu, iż 84% mieszkańców Turku mieszka w budynkach wielorodzinnych, gdzie segregacja odpadów jest utrudniona.

reklama

Z analizy systemu gospodarki odpadami w Turku wynika, że tylko 13% mieszkańców naszego miasta segreguje odpady, co oznacza spadek o 7% (z 20% w roku 2013). Nie prowadzone było również monitorowanie działania systemu w nieruchomościach wielorodzinnych. - Możemy mówić o katastrofie systemu segregacji Nie podjęto nawet próby ratowania systemu, mimo że zarówno od odbierającego śmieci (konsorcjum z PGKiM) oraz SM „Tęcza” takie informacje były wysyłane. - komentuje sprawę Antosik.

- Po tej analizie zleciłem przygotowanie dokumentów, które mają uszczelnić system gospodarki odpadami (m.in. poprzez objęcie obszarów niezamieszkałych) co może dać efekt w postaci obniżenia ceny za odpady segregowane. - dodaje burmistrz.

md

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.
Burmistrz Antosik z wotum zaufania i...

Burmistrz Antosik z wotum zaufania i absolutorium za...

25 czerw.
Narkotesty pomogą policjantom w pracy

Narkotesty pomogą policjantom w pracy

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama