sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Turkowianie chcą się badać

Turkowianie chcą się badać
 

Tłumy turkowian przyszły 29 maja 2015 r. do Urzędu Miejskiego w Turku, aby wziąć udział w pogadance edukacyjnej i zapisać się na badania profilaktyczne jelita grubego i gruczołu krokowego, organizowane przez Burmistrza Miasta Turku.

Burmistrz Miasta Turku, wspólnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, organizuje bezpłatne badania jelita grubego i gruczołu krokowego. Oba badania skierowane są do osób po 50 roku życia.

reklama

Spotkanie edukacyjne spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Około 200 osób wysłuchało dr Dariusza Godlewskiego z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów. W trakcie pogadanki rozdawane były probówki do pobrania kału, oraz zapisywani chętni na badania. Ostatecznie na badanie na obecność krwi utajonej w kale tj. badanie jelita grubego, zapisało się blisko 160 osób. Z kolei 90 mężczyzn zapisało się na pobieranie krwi na stężenie PSA tj. badanie profilaktyczne gruczołu krokowego.

Badania odbywać się będą 8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Turku.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

9 lip.
Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

5 czerw.
Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

12 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama