poniedziałek 26 stycznia 2026

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Tu mieszkam, tu zmieniam

Tu mieszkam, tu zmieniam
 
reklama

Chcesz coś zmienić, poprawić, zorganizować? Teraz możesz działać. Najważniejszy jest pomysł, a BZ WBK pomoże go zrealizować. Rozejrzyj się wokół siebie, obserwuj, poczuj się odpowiedzialny za wspólne dobro – za swoje osiedle, park, plac zabaw, szkołę, za przestrzeń, w której żyjesz... Może być jeszcze lepiej, ładniej, ciekawiej.

Każdy, kto ma pomysł, który może przyczynić się konkretnej zmiany dla społeczności lokalnej, może zgłosić swoją inicjatywę za pośrednictwem instytucji lub organizacji pozarządowej posiadającej osobowość prawną, czyli dowolnej fundacji, stowarzyszenia, szkoły. Celem konkursu jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjna, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku.

reklama

Granty przyznawane są na wsparcie projektów z zakresu: zagospodarowania lojalnej przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, czystości, funkcjonalności, ochrony zabytków, pielęgnowania i tworzenia miejsc pamięci, ochrony i poszerzania wiedzy o środowisku naturalnym, promocji i upamiętniania postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko i których dorobek jest żywy w lokalnej świadomości albo wart przywrócenia pamięci, budowania wspólnot międzypokoleniowych, pogłębiania więzi lokalnych, współpracy między organizacjami, poprawy jakości życia.

W ramach konkursu jedna organizacja może złożyć jeden wniosek. Wnioski przyjmowane są do 26 lipca. Należy je zgłaszać przy użyciu aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie fundacji www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam, również tam dostępne są wszelkie informacje o konkursie.

Materiał prasowy

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Rekordowy Finał WOŚP w Malanowie. Mieszkańcy...

Rekordowy Finał WOŚP w Malanowie. Mieszkańcy znów pokazali siłę...

z dzisiaj
Liczyła się każda minuta. Policjanci z Turku...

Liczyła się każda minuta. Policjanci z Turku pomogli 38-letniemu...

z dzisiaj
Turek: Mniej narodzin, więcej ślubów. Urząd...

Turek: Mniej narodzin, więcej ślubów. Urząd Stanu Cywilnego...

z dzisiaj
Koncert Zimowy w Russocicach. Wspólne...

Koncert Zimowy w Russocicach. Wspólne śpiewanie i wsparcie dla WOŚP

z dzisiaj
Turek z rekordową zbiórką na WOŚP. 34....

Turek z rekordową zbiórką na WOŚP. 34. finał pełen atrakcji i...

z dzisiaj
Magiczny początek studniówki Zespołu Szkół...

Magiczny początek studniówki Zespołu Szkół Technicznych w Turku....

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama