piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: KORWIN chce referendum w Turku. Zbiorą 2 400 podpisów?

Wideo: KORWIN chce referendum w Turku. Zbiorą 2 400 podpisów?
 

Lato to teoretycznie czas wakacji dla wielu samorządowców i polityków. Nie próżnują jednak lokalni członkowie partii KORWIN. Chcą oni już niebawem doprowadzić do zorganizowania referendum, w którym mieszkańcy mogliby wskazać, czy chcą zniesienia płatnych miejsc parkingowych i wprowadzenia w Turku budżetu obywatelskiego.

reklama

‹Póki co w Turku nie funkcjonuje budżet obywatelski, ale zdaniem członków partii KORWIN z Piotrem Bukowieckim na czele mógłby funkcjonować i przynieść wiele dobrego. Zwolennicy budżetu obywatelskiego popierają to rozwiązanie wskazując, że dzięki niemu mieszkańcy mogliby co roku decydować, na jaki cel powinna zostać wydana część środków z ogólnego budżetu miasta. Turkowianie mogliby np. mieć większy wpływ na to, czy w danym miejscu wyremontowany zostanie chodnik, a może gdzieś indziej powinno się ulokować plac zabaw. Zdaniem „korwinistów” budżet obywatelski pozwoliłby w jakimś stopniu wymóc na władzach realizowanie obietnic samorządowców, które często padają przed wyborami, a potem nikt się szczególnie nie kwapi, by je realizować.

Członkowie partii KORWIN uważają też za słuszne zlikwidowanie płatnych miejsc parkingowych i zaniechanie sięgania do kieszeni mieszkańców. – Opłata parkingowa to kolejny podatek nałożony na mieszkańców. Nie godzimy się na to, by trwało to dalej. (…) Problemem związanym z płatnymi parkingami jest fakt, że kierowcy z ich powodu często wolą parkować w niedozwolonych miejscach, czy też parkują pod blokami, tam gdzie są miejsca przeznaczone dla mieszkańców osiedli – wyjaśniał Piotr Bukowiecki.

„Korwiniści” w sierpniu rozpoczną trwającą maksymalnie 60 dni kampanię zbierania podpisów w sprawie zorganizowania referendum. Muszą ich zebrać ok. 2 400 (10% uprawnionych do głosowania w Turku), by referendum mogło się odbyć.

AW
Wideo: MS‹

Podobne artykuły

Który projekt wybiorą mieszkańcy? Znamy zadania...

Który projekt wybiorą mieszkańcy? Znamy zadania...

16 wrz.
Popierasz Szymona Hołownię? W sobotę zbiórka...

Popierasz Szymona Hołownię? W sobotę zbiórka...

06-03-2020
Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia...

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia dzieci w...

29-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama