czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

I LO: Młodzież sprząta świat

I LO: Młodzież sprząta świat
 

Od ponad dwudziestu lat w trzeci weekend września, miliony osób na całym świecie biorą udział w kampanii "Sprzątanie Świata". W tym roku w pomoc środowisku zaangażowali się pierwszoklasiści z turkowskiego Ogólniaka.

Młodzież z klas: C, D, I, K, oraz L, zaraz po pierwszej lekcji, zebrała się przed budynkami I LO w Turku, by około 9:00 wraz z opiekunami wyruszyć na wyprawę do lasu. Tam najmłodsi uczniowie liceum, wyposażeni w worki na odpady i jednorazowe rękawiczki, podzielili się na kilkuosobowe grupy i rozpoczęli "polowanie na śmieci". Przez prawie trzy godziny przeczesywali gęstwinę w poszukiwaniu wszelkich "pamiątek" po przebywających tu wcześniej osobach. Udało im się znaleźć ich całkiem sporo - każda klasa wyniosła z lasu co najmniej 8 pełnych odpadów worków!

reklama

Następnie przyszedł czas na odpoczynek - każdy miał okazję zrelaksować się i posilić przy ognisku. Nie było to jednak zakończenie wyprawy, lecz jedynie chwila wytchnienia przed przygotowanymi przez nauczycieli zmaganiami umysłowo - sportowymi. Podczas gdy część uczniów trudziła się nad rozwiązywaniem testu wiedzy o ekologii, pozostałe osoby brały udział w zawodach skoków w dal bez rozbiegu.

Nagrodą dla klasy, która w obu konkursach zdobyła najwyższe noty, a także zebrała najwięcej odpadów, była możliwość uzyskania zwolnienia z odpytywania w wybranym przez uczniów dniu. Nikt więc nie próżnował - wszystkim uczestnikom zależało na zdobyciu tego przywileju. Jednak rywalizacja nie była tu najważniejsza - na pierwszym miejscu, poza działaniem dla dobra środowiska, stała okazja lepszego poznania nowych kolegów i koleżanek. Dzięki wspólnie spędzonym w lesie chwilom wszyscy mieli okazję spokojnie porozmawiać na różne tematy i nieco się odstresować po tygodniu ciężkiej pracy.

Wyprawa w ramach akcji "Sprzątanie Świata" zakończyła się około godziny 13:15, kiedy to uczniowie i ich opiekunowie po aktywnie spędzonym na świeżym powietrzu dniu wrócili do liceum.

reklama

Kinga Krzyżostaniak

Podobne artykuły

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15...

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15 czerwca

14 maj.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.
Sukces uczennicy LO w konkursie pod patronatem...

Sukces uczennicy LO w konkursie pod patronatem...

18-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama