czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

I LO: Młodzież sprząta świat

I LO: Młodzież sprząta świat
 

Od ponad dwudziestu lat w trzeci weekend września, miliony osób na całym świecie biorą udział w kampanii "Sprzątanie Świata". W tym roku w pomoc środowisku zaangażowali się pierwszoklasiści z turkowskiego Ogólniaka.

Młodzież z klas: C, D, I, K, oraz L, zaraz po pierwszej lekcji, zebrała się przed budynkami I LO w Turku, by około 9:00 wraz z opiekunami wyruszyć na wyprawę do lasu. Tam najmłodsi uczniowie liceum, wyposażeni w worki na odpady i jednorazowe rękawiczki, podzielili się na kilkuosobowe grupy i rozpoczęli "polowanie na śmieci". Przez prawie trzy godziny przeczesywali gęstwinę w poszukiwaniu wszelkich "pamiątek" po przebywających tu wcześniej osobach. Udało im się znaleźć ich całkiem sporo - każda klasa wyniosła z lasu co najmniej 8 pełnych odpadów worków!

reklama

Następnie przyszedł czas na odpoczynek - każdy miał okazję zrelaksować się i posilić przy ognisku. Nie było to jednak zakończenie wyprawy, lecz jedynie chwila wytchnienia przed przygotowanymi przez nauczycieli zmaganiami umysłowo - sportowymi. Podczas gdy część uczniów trudziła się nad rozwiązywaniem testu wiedzy o ekologii, pozostałe osoby brały udział w zawodach skoków w dal bez rozbiegu.

Nagrodą dla klasy, która w obu konkursach zdobyła najwyższe noty, a także zebrała najwięcej odpadów, była możliwość uzyskania zwolnienia z odpytywania w wybranym przez uczniów dniu. Nikt więc nie próżnował - wszystkim uczestnikom zależało na zdobyciu tego przywileju. Jednak rywalizacja nie była tu najważniejsza - na pierwszym miejscu, poza działaniem dla dobra środowiska, stała okazja lepszego poznania nowych kolegów i koleżanek. Dzięki wspólnie spędzonym w lesie chwilom wszyscy mieli okazję spokojnie porozmawiać na różne tematy i nieco się odstresować po tygodniu ciężkiej pracy.

Wyprawa w ramach akcji "Sprzątanie Świata" zakończyła się około godziny 13:15, kiedy to uczniowie i ich opiekunowie po aktywnie spędzonym na świeżym powietrzu dniu wrócili do liceum.

reklama

Kinga Krzyżostaniak

Podobne artykuły

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji...

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na...

z wczoraj
Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las....

Wideo: Włącz się w wielką akcję #sprzątaMY las....

17 wrz.
Stypendia Wójta Gminy Przykona dla absolwentów...

Stypendia Wójta Gminy Przykona dla absolwentów szkół...

4 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama