sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wieczór z poezją oraz wręczenie nagród literackich

Wieczór z poezją oraz wręczenie nagród literackich
 

W  sobotę 7 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Przystań odbyła się Gala Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Podczas wydarzenia oprócz przedstawienia laureatów można było obejrzeć wiele ciekawych występów muzycznych oraz tanecznych. Ważnym punktem programu był koncert pt. „Od poezji do Rapu” w projekcie Stay Jazzy.

Było to kolejne tego typu wydarzenie, które dzięki pomocy partnerów miało miejsce również w tym roku. Na projekt pt. „Od poezji do rapu” składały się działania takie jak: warsztaty animacyjno-literackie, spotkania autorskie z Lechem Lamentem, warsztaty literacko-rapowe, wystawa w Muzeum Miasta Turek pt. „Turek na starym dokumencie”, XI Ogólnopolski Konkurs Literacki tym razem z nową kategorią – na tekst rapowy. Wiele dumy i radości niesie za sobą wydanie publikacji „Od poezji do rapu”, w której to zawarto wiele wierszy młodych poetów. Publikacja, to duże osiągniecie, które nie było by możliwe bez pozyskania odpowiednich środków finansowych, co za tym idzie wsparciu ze strony Burmistrza Romualda Antosika, oraz osób pomagających tworzyć dokumentację o dofinansowanie. Stowarzyszenie Przystań i wielu przyjaciół skupionych wokół tej organizacji od wielu lat wspierają młodych ludzi chcących rozwijać swoje pasje. Warto podkreślić, że podczas tych kilkunastu edycji konkursu młodzi Turkowscy poeci mogli zaprezentować światu swoją twórczość, aby nie pozostała ona jedynie zapiskami chowanymi w szufladzie.

reklama

Laureatami kategorii „Młody talent” zostali :

I miejsce - Sylwia Kicińska
II miejsce – Anna Kobylińska
III miejsce – Julia Lament

Laureatami głównej kategorii zostali :

I miejsce – Katarzyna Zychla
II miejsce – Piotr Zemanek
III miejsce – Miłosz Anabell

Za ocenę prac i wyłonienie zwycięzców odpowiadało jury w składzie: Lech Lament, Anna Baśnik. Jurorami kategorii na tekst rapowy byli Iwona Wierzbicka i Bisz.

A.Wojtyra-Kowalska

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w...

Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w błocie...

29 lip.
Otwarcie wystawy

Otwarcie wystawy "Czerń i biel" z okazji 45-lecia...

08-12-2021
Najlepsi poeci nagrodzeni w XXI edycji Konkursu...

Najlepsi poeci nagrodzeni w XXI edycji Konkursu...

01-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama