czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Mieszkańcy Zdrojek Prawych dyskutowali o projekcie drogi

Mieszkańcy Zdrojek Prawych dyskutowali o projekcie drogi
 

Ogrom emocji wywołało spotkanie informacyjne, które miało na celu - jak wielokrotnie powtarzał Zastępca Burmistrza ds. Gospodarczych, Tadeusz Czerwiński - pokazanie mieszkańcom Zdrojek Prawych, koncepcji dotyczącej powstania drogi zbiorczej i budowy ronda.

Spotkanie burmistrza i jego zastępcy wraz z projektantami odpowiedzialnymi za utworzenie dokumentacji tego projektu z firmy "SD Projekt" miało miejsce w Turkowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości dnia 01.12 o godz. 16:00. Na spotkanie przybyło około pięćdziesięciu osób chcących poznać pomysł i wyrazić własną opinię. Plan zagospodarowania przestrzennego, na którym ma powstać droga powstał już w 2003r.

reklama

Po dwunastu latach chcąc ponownie ruszyć ten temat burmistrz Antosik wraz zastępcą Czerwińskim zadeklarowali, że ma to na celu ożywienie terenu Zdrojek Prawych i zwiększenie bezpieczeństwa w myśl planu budowania bloków mieszkalnych. Koniecznością jest zatem spowolnienie i upłynnienie ruchu w tej okolicy.  Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł, na które miasto chce pozyskać środki.

Co na to mieszkańcy?

Właściciele działek, przez które będzie przechodzić droga 3Z  już od początku spotkania nie kryli swego niezadowolenia i wyrażali sprzeciw wobec projektu. W najgorętszym momencie dyskusji mieszkańcy powstali z krzeseł, wspólnie podchodząc do ściany, na której widniał projekt. Największe poruszenie wśród mieszkańców wzbudził brak zjazdów z planowanej obwodnicy do działek.. Niechęć wyrażali również w odniesieniu do utworzenia ronda. Mieszkańcy byli zwolennikami tradycyjnego skrzyżowania, których zdaniem zajmowałoby mniej miejsca,  nie zabierając im tak dużych powierzchni i byłoby łatwiejsze w realizacji.

W dyskusji zaciekle brał udział Marek Pańczyk, zwracając sie w kierunku władzy i osób  zaangażowanych w projekt: - Niech pan nie robi z nas ciemnoty. Proszę bardzo działka po działce gdzie jest zjazd? Proszę pokazać! - emocjonował się Pańczyk, dodając, że w przedstawione plany nie wierzy i nie zgadza się na nie.

reklama

Oczywiście w zestawieniu tych silnych emocji nie obyło się bez słownych potyczek. Oba stanowiska starały się jak najdłużej podtrzymać swoje racje, a cała dyskusja trwała dwie godziny.

Finalne ustalenia

Podczas spotkania burmistrz i jego zastępca zapisywali sugestie mieszkańców i numery ich działek. Zapewnili także, że w miejscach gdzie będzie to możliwe, takie zjazdy na pewno powstaną (powstanie droga nie ujęta na przedstawionym planie zapewniająca dojazd do działek).

Włodarze zapraszali również do Urzędu Miasta grupki mieszkańców, w szczególności tych sąsiadujących ze sobą, celem przeprowadzenia precyzyjnych rozmów.

Rozmowy te mają ułatwić omówienie sąsiadującym ze sobą mieszkańcom ich indywidualnego problemu i zastanowić się nad satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Konsultacje z mieszkańcami mają potrwać do końca tego roku. Zainteresowane osoby, poproszone zostały o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerami -  (63) 289 61 81 lub (63) 289 61 85.

Gracjan Oblizajek

Podobne artykuły

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

10 sierp.
Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

7 sierp.
Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama