Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PGKiM na celowniku Marczewskiego. Radny chce kontroli i wyjaśnień

PGKiM na celowniku Marczewskiego. Radny chce kontroli i wyjaśnień
 

Czy coś niedobrego może dziać się w PGKiM? Takie sugestie pojawiły się podczas XII sesji Rady Miejskiej, kiedy to podczas interpelacji pytania dotyczące spółki zaczął zadawać Maciej Marczewski. Radny domaga się, by stosowną kontrolę przeprowadziła Komisja Rewizyjna.

Marczewski twierdzi, że sprawę trzeba zbadać, gdyż docierają do niego niepokojące sygnały od mieszkańców. – Coraz bardziej niepokoi mnie fakt ilości informacji, które są mi przekazywane przez mieszkańców Turku, a dotyczą niegospodarności czy wręcz łamania prawa przez PGKiM. Ponadto z nieoficjalnych informacji wynika, że z inicjatywy pana burmistrza lub z inicjatywy nowej Rady Nadzorczej PGKiM został przeprowadzony audyt kontrolny, obejmujący gospodarowanie zasobami pieniężnymi wspólnot mieszkaniowych, przeprowadzanie przetargów na usługi i remonty oraz inne działania w tej spółce.

reklama

Radny Marczewski stwierdził podczas sesji, że w wyniku kontroli miał zostać ujawniony szereg nieprawidłowości, o których burmistrz został powiadomiony. Tak przynajmniej zakłada Maciej Marczewski. – Czy i jakie to były nieprawidłowości? Jakie działania nadzoru właścicielskiego podjął pan burmistrz. Czy zamierza pan wyciągnąć konsekwencje, w stosunku do winnych tych nadużyć? – docieka samorządowiec.

Maciej Marczewski postawił na sesji wniosek, aby Komisja Rewizyjna dokonała kontroli sposobu i jakości realizacji nadzoru właścicielskiego burmistrza nad PGKiM.

Władze Turku na pewno odniosą się do pytań i daleko idących sugestii radnego, a o sprawie zapewne usłyszymy podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej.

AW

Podobne artykuły

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama