wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Mikołajki z Kwiatem Kobiecości. Pacjentki SP ZOZ otrzymały prezenty

Mikołajki z Kwiatem Kobiecości. Pacjentki SP ZOZ otrzymały prezenty
 

Zazwyczaj z Mikołajem kojarzy nam się wiekowy mężczyzna z brzuszkiem. To jednak stereotyp, który warto przełamywać. We wtorek 8 grudnia w rolę „Mikołaja” wcieliła się Katarzyna Niemira-Kropidłowska, która odwiedziła panie, przebywające w szpitalu w Turku.

Grudniowy, przedświąteczny czas mało kto chciałby spędzać w szpitalu. Humory osobom poświęcającym czas np. na podratowanie swego zdrowia poprawić może jednak podarek, okolicznościowy prezent. Tym tropem poszła właśnie Fundacja „Kwiat Kobiecości” – Ogólnopolska Organizacja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, która objęła zasięgiem akcji "Święty Mikołaj 2015" również turkowską placówkę medyczną. Działanie to dotyczy zazwyczaj oddziałów onkologicznych, lecz w przypadku naszego miasta obdarowane zostały pacjentki na oddziałach ginekologicznym i położniczym. Kobiety odebrały podarki z rąk wcielającej się w rolę "Mikołaja" Katarzyny Niemiry-Kropidłowskiej. Koordynatorka działań Organizacji na terenie woj. wielkopolskiego przekazała paniom paczki, w których znalazły się głównie – jakże potrzebne każdej przedstawicielce płci pięknej – kosmetyki. Miłe spotkanie zakończyło wykonanie wspólnego zdjęcia przy choince.

reklama

"Kwiat Kobiecości" jest organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy. Fundacja skupia się zarówno na propagowaniu działań profilaktycznych i edukacyjnych, jak i udzielaniu wsparcia kobietom zmagającym się z chorobą.

AW

Podobne artykuły

Szpital wsparty środkami z Funduszu...

Szpital wsparty środkami z Funduszu Sprawiedliwości

1 st.
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27-10-2020
Apel radnych klubu PSL do starosty Dariusza...

Apel radnych klubu PSL do starosty Dariusza Kałużnego

21-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama