niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Wandalom zawadza plac zabaw. Niszczą miejsce stworzone dla dzieci

Wandalom zawadza plac zabaw. Niszczą miejsce stworzone dla dzieci - foto: UM w Turku
foto: UM w Turku 

Osoby, które rzadko bywają przy ul. Kościuszki, nie zauważyły pewnie nawet, co stało się na tamtejszym, nowiutkim placu zabaw. Szkody już naprawiono, ale obiekt stał się niedawno miejscem nocnej „rozrywki” lokalnych wandali, co w efekcie wywołało oburzenie rodziców. – Napiszcie, co zrobiły te gn**e – stwierdził jeden z naszych Czytelników, więc spełniamy tę prośbę.

Wprawdzie uszkodzenia nie były bardzo duże, ale nie zmienia to faktu, że sprawa jest bulwersująca. Zniszczone zostało kilka przęseł metalowego ogrodzenia placu zabaw. Nocny wybryk amatorów niszczenia cudzej własności rozwścieczył rodziców dzieci i innych okolicznych mieszkańców. W tej sprawie skontaktowało się z nami kilka osób, które słusznie wskazywały, że ten, kto dokonał zniszczenia, naraził dzieci nawet na utratę zdrowia. Jeśli uszkodzone zostało ogrodzenie, jeśli wandal pozostawił po sobie sterczące pręty, to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że w takim przypadku o wypadek na placu zabaw było nietrudno.

reklama

Dużą irytację lokalnej społeczności wywołało to, że wspomniany plac został oddany do użytku absolutnie niedawno, mówiąc kolokwialnie „pachnie nowością”. Na szczęście władze miasta podjęły szybkie działania i zniszczone elementy ogrodzenia wymieniono, dzięki czemu miejsce znów cieszy oko. Pytanie tylko na jak długo? Czy aby podczas którejś z weekendowych nocy znów ktoś - pijany, "obżarty" dopalaczami czy po prostu nie mający co zrobić z nadmiarem energii - nie zaszaleje przy ul. Kościuszki, tak jak odbyło się to kilka dni temu?

Plac zabaw w pobliżu ul. Kościuszki i Miejskiego Domu Kultury powstał na planie koła. W całości jest ogrodzony, zamontowane zostały tam takie urządzenia jak: zestaw wspinaczkowy, piramida, huśtawka wahadłowa, huśtawka ważka, kiwak foczka, wielofunkcyjny zestaw zabawowy i piaskownica. Całość uzupełniają kosz na śmieci, ławki i regulamin placu zabaw. Wykonawcą była firma Fior z Wrocławia, za kwotę 64 000 zł.

AW

Podobne artykuły

Wandale niszczyli samochody na Piłsudskiego....

Wandale niszczyli samochody na Piłsudskiego....

20 kw.
#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na...

#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na dużą...

23 mrz.
Apel do mieszkańców. Prosimy o zgłaszanie aktów...

Apel do mieszkańców. Prosimy o zgłaszanie aktów...

19-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama