sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Będą promować TSI w Monachium. Nieodpłatnie!

Będą promować TSI w Monachium. Nieodpłatnie!
 

Władze Turku z Romualdem Antosikiem na czele mają powody do zadowolenia. Nasza oferta inwestycyjna będzie dostępna na potężnych, międzynarodowych Targach Inwestycyjnych w Monachium. Co ważne – tylko dwa polskie miasta będą mogły wystawiać się tam bezpłatnie, w tym właśnie Turek.

Tą radosną informacją Romuald Antosik podzielił się z uczestnikami Spotkania Noworocznego w restauracji Eden. Burmistrz wskazywał, iż za sprawą starań o pozyskanie inwestora i dobrej współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Turek będzie mógł się promować za granicą: – Jesienią nasze miasto nieodpłatnie będzie miało swoje stoisko na Targach Nieruchomości Expo Real w Monachium. Targi inwestycyjne w Monachium są jedną z największych tego typu imprez w Europie. Swoje tereny inwestycyjne promują tam 34 kraje. To miejsce, gdzie gminy, miasta i powiaty znajdują inwestorów. Tylko dwa samorządy otrzymały taką możliwość: Turek i Sieradz. Wartość takiego stoiska to około 20 tysięcy złotych. Udział w tych targach jest dużą szansą dla Turku.

reklama

Jak zauważył Romuald Antosik, wiele wyzwań przed miastem, ale wiele już zrobiono. – Miniony rok był również czasem intensywnego poszukiwania inwestorów do Tureckiej Strefy Inwestycyjnej. Spotykaliśmy się z inwestorami zainteresowanymi lokalizacją inwestycji w Turku, m.in. z branż: motoryzacyjnej, paliwowej i spożywczej. Otrzymaliśmy w minionym roku ponad 30 zapytań o turkowskie grunty inwestycyjne.

Wizyta na Targach Inwestycyjnych w Monachium nie będzie jedyną formą promowania Tureckiej Strefy Inwestycyjnej. – Reklama terenów inwestycyjnych jest widoczna również na bilbordach w Kaliszu i Uniejowie, a lada dzień także w Turku. O Tureckiej Strefie Inwestycyjnej zaczyna się częściej mówić i ją zauważać. Wbrew opiniom niektórych, jest zainteresowanie naszą strefą. Pojawił się też pierwszy w tej kadencji samorządu inwestor, tj. firma GETEC Polska, z siedzibą właśnie w Turku – stwierdził burmistrz. 

AW

Podobne artykuły

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

Wideo: Miliardowa inwestycja Japońskiej firmy w...

12-09-2019
Śmierdziało we wschodniej części Turku i już...

Śmierdziało we wschodniej części Turku i już nie...

13-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama